Kasada elektrik kaçağı sorunu

MehmetYlmaz

Hectopat
Daha fazla  
Kasada elektrik kaçağı var. Nereden anladım diye soracak olursanız;

1- Kasaya dokunduğumda elektrik çarpıyor(Güç kapalı)
2- Bugün kasaya LED bağlayacaktım, LED kasanın metal yerine deyince küçükte olsa yanmaya başladı.

Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içerisindeki bütün kabloları kontrol et. Baglantılardasorun olacağını sanmam. Ama bir molex kablosu kasaya temas edebilir. Veyahutta psu da kacak vardır. Sorunu tamamiyle sen bulabilirsin.

Kasanın içerisindeki bütün kabloları kontrol et. Baglantılardasorun olacağını sanmam. Ama bir molex kablosu kasaya temas edebilir. Veyahutta psu da kacak vardır. Sorunu tamamiyle sen bulabilirsin.

Kablolar kasaya temas etmiyor, PSU'da kaçak olduğunu nasıl anlayabilirim? Bir de PSU'nun kablosunu takarken çıt çıt ses geliyor.

Öncelikle herseyi sök anakartı karton uzerinde uzay kurulumu yap.
Karton olması şart statik elektrik akımı ile kartı felan yakarsın. Sonra bir kontrol kalemi al elıne psu ya dokundur ve çek. Tabiiki bu olayı dikkatli yap. Ufak bir kıvılcım görürsen psu da kacak var hiçbirşey yapma garantisi varsa yolla.
Yoksa eğerbaşka arkadaşlarından iste öyle dene. Kaçak yoksa senin psu da sorun var.
Birşey daha var psu ile kasanın arasında kağuçuk ayaklar yoksa eklemeni tavsiye ederim.

Öncelikle herseyi sök anakartı karton uzerinde uzay kurulumu yap.
Karton olması şart statik elektrik akımı ile kartı felan yakarsın. Sonra bir kontrol kalemi al elıne psu ya dokundur ve çek. Tabiiki bu olayı dikkatli yap. Ufak bir kıvılcım görürsen psu da kacak var hiçbirşey yapma garantisi varsa yolla.
Yoksa eğerbaşka arkadaşlarından iste öyle dene. Kaçak yoksa senin psu da sorun var.
Birşey daha var psu ile kasanın arasında kağuçuk ayaklar yoksa eklemeni tavsiye ederim.

Anakarta uzay kurulumu yapmamız ne işe yarayacak ki? Bir neden söyleyin de boşuna sökmeyelim.

Seçim senin daha kapsamlı birşey bulursan öyle dene.
Ben yazdım psu ile kasa arasında elektrik kacağını bulmak için. Her yolu denemen lazım.
Dediğim gibi daha kolay bir yöntem bulursan dene.

Seçim senin daha kapsamlı birşey bulursan öyle dene.
Ben yazdım psu ile kasa arasında elektrik kacağını bulmak için. Her yolu denemen lazım.
Dediğim gibi daha kolay bir yöntem bulursan dene.

Anakart ile kasanın arasına karton veya kağıt sıkıştırsak düzelir mi?

Anakart ile kasanın arasına karton veya kağıt sıkıştırsak düzelir mi?
Kardeşim beni yanlış anlama. Şimdi eline bir kontrol kalemi al. Psu düğmesini aç kontrol kalemiyle PSU'ya dokundur. Ufak bir kıvılcım oluşursa PSU'da sorun var. Ama en güzel yöntem uzay kurulum. Toplayamayacağını düşünüyorsan anlayan bir kişiyle yap.

Kardeşim beni yanlış anlama. Şimdi eline bir kontrol kalemi al. Psu düğmesini aç kontrol kalemiyle psu ya dokundur. Ufak bir kıvılcım oluşursa psu da sorun var. Ama en güzel yöntem uzay kurulum. Toplayamayacağını düşünüyorsan anlayan bir kişiyle yap.

Kontrol kalemi iş yerinde şuan, yarın getirip eve denerim. Gücü verip mi yani pc yi açıp mı dokundurayım kontrol kalemini?

Ben şunu anlamadım uzay kurulumu yapınca hangi parçanın elektrik kaçırdığını nasıl anlayabilirim?

Elektrik tesisatınızda topraklama varsa başka bir PSU ile deneyin. Sorun devam ediyorsa anakart yüzünden statik elektrik oluşuyor.
Başka bir psu ile deneme imkanım maalesef yok. Anakartın statik elektrik oluşturup oluşturmadığını nasıl anlayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı