Kasada elektrik kaçağı sorunu

MehmetYlmaz

Hectopat
Daha fazla  
Kasada elektrik kaçağı var. Nereden anladım diye soracak olursanız;

1- Kasaya dokunduğumda elektrik çarpıyor(Güç kapalı)
2- Bugün kasaya LED bağlayacaktım, LED kasanın metal yerine deyince küçükte olsa yanmaya başladı.

Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada birşey söylüyoruz hoppadalak lafa atlıyor.
Yanlış anlama beni anlamadığın belli götür bilgisayarcıya o yapsın.
Neymiş uzay kurulumda sisteme zarar verirmiş. Arıza tespiti yapılmazmış. Metal kasanın içinde çok iyi olur demi.
Kısa devre yaptırmaya meraklılar var burada biz güvenli yolunu söylüyoruz. Kontrol kalemi ile de bastır içine çöksün felan demiyoruz dokundurup çekecek ki nerde kıvılcım var hangi bileşen hatalı bilelim.

Ban yeme pahasına yardım et o zaman. Birdaha birşey demiyorum yazmıyorum.
Yazdığım yorumları okusaydı böyle damdan düşer gibi yorum yapmazdı.

Anlamadığın kesin sen uğraşma başka psu al bul dene yok korkarsan bir tamirciye götür.

Biz sanki hiçbirşey bilmiyoruz gibi öyle yaparsan sisteme zarar verirsin diyor. Yazdığım yöntemi uyguladım benim pc de niye birşey yok.
Faceden bir el atta düzelt o zaman.

Burada birşey söylüyoruz hoppadalak lafa atlıyor.
Yanlış anlama beni anlamadığın belli götür bilgisayarcıya o yapsın.
Neymiş uzay kurulumda sisteme zarar verirmiş. Arıza tespiti yapılmazmış. Metal kasanın içinde çok iyi olur demi.
Kısa devre yaptırmaya meraklılar var burada biz güvenli yolunu söylüyoruz. Kontrol kalemi ile de bastır içine çöksün felan demiyoruz dokundurup çekecek ki nerde kıvılcım var hangi bileşen hatalı bilelim.

Ban yeme pahasına yardım et o zaman. Birdaha birşey demiyorum yazmıyorum.
Yazdığım yorumları okusaydı böyle damdan düşer gibi yorum yapmazdı.

Anlamadığın kesin sen uğraşma başka psu al bul dene yok korkarsan bir tamirciye götür.

Biz sanki hiçbirşey bilmiyoruz gibi öyle yaparsan sisteme zarar verirsin diyor. Yazdığım yöntemi uyguladım benim pc de niye birşey yok.
Faceden bir el atta düzelt o zaman.

Anlıyorum ben, küçümsemeyin beni. Buldum ben, koyacağım PSU'yu yere. Sonra bakacağım elektrik kaçırıyor mu? Kaçırmıyorsa sizin dediğiniz gibi PSU'nun altına falan o şeylerden yapıştıracağım. Olmaz ise prizde topraklama var mı bakacağım. Varsa PSU değiştireceğim.

Uzay kurulumu denen şeye gerek yok, anladım sorunun PSU'da olduğunu ben. Siz hala uzay kurulumu diyorsunuz, başka bir şey demiyorsunuz.

Anlıyorum ben küçümsemeyin beni. buldum ben koyacam psu yu yere sonra bakıcam elektrik kaçırıyor mu kaçırmıyorsa sizin dediğiniz gibi psu nun altına filan o şeylerden yapıştıracağım. Olmaz ise prizde topraklama varmı bakacağım varsa psu değiştireceğim

Uzay kurulumu denen şeye gerek yok anladım sorunun psuda olduğunu ben. siz hala uzay kurulumu diyorsunuz başka bir şey demiyorsunuz
Ben seni küçümsemiyorum.öyle bir derdim olamaz. Uzay kurulumda ise kasanın bütün bileşenlerle temasını kesmek için diyorum.

Bilgisayarın normal çalışıyorsa PSU ve diğer bileşenlerde bir sorun yoktur. Sorun şu kullandığın prizde topraklama yok, o yüzden çalışırken oluşan statik elektriği kasaya veriyor. Zaten kasada kisa devre falan olsa çalışmaz.

Bilgisayarın normal çalışıyorsa PSU ve diğer bileşenlerde bir sorun yoktur. Sorun şu kullandığın prizde topraklama yok, o yüzden çalışırken oluşan statik elektriği kasaya veriyor. Zaten kasada kisa devre falan olsa çalışmaz.

Birazdan kontrol edicem topraklı olup olmadığını.

Aynı sorun. Bende de elektrik kaçağı vardı klavyemdeki metal bölüme güç kapalıyken bile dokununca elimi titretiyordu ve de kasamda kontrol kalemiyle kontrol ettiğimde ışık yandı. Bilgisayarım 6 ayda bir bozuluyordu. Elektrikçi çağırıp durumu izha edin kaçağı acil düzeltsin.

Güç kaynağını bir kartonun üzerine kasaya değmeyecek şekilde koy, cd dvd hdd fdd jer şeyi sök sadece anakartın uzun 24 pin ve sarı siyah 4pin kablosu kalsın. Sonra fişi bağlayıp anakartın vidalarına ve psu ya dokundur hangisinde sorun varsa o bozuktur. Dipnot:psu everestse hiç girişme o bir çöptür.😁

Geri
Yukarı