Kasadan cızırtı sesi geliyor

nihatkemal

Centipat
Ben bilgisayaramı alalı bir buçuk ay oldu. Fakat ilk aldığımda fark etmedim şimdi fark ettim PSU'dan mı geliyor ekran kartından mı geliyor çözemedim. Bir cızırtı sesi var ama fazla çıkmıyor, nedir bu sizce?

Fan tam oturmamış olabilir en basitinden. Üstteki arkadaşın da dediği gibi bilgisayara biraz da fazla yükleniyorsanız Coil Whine dediğimiz durum ortaya çıkmış olabilir. Ekran kartı da olabilir fakat sesi tam dikkat ile dinleyiniz ve hangi parçadan geldiğini söyleyiniz. Güç kaynağı vidaları sağlam mı onu da kontrol edin.

RX 580 kullanıyorum ve kendisindede Coil Whine sorunu var. Eğer tiz zzzzzz sesi geliyorsa büyük ihtimalle Coil Whine korkmanıza gerek yok.

Ses tıslama, ağlama, titreme seslerine benziyorsa Coil Whine sesidir. Rahatsız etmiyorsa performans olarak bir dezavantajı yok.
Dün cevap veremedim kusura bakmayın işim çıktıda boştayken psu ya yaklasıyorum çok ama çok az cız sesi geliyor dibine yaklasınca az duyuluyor sonra oyuna giriyorum ekran kartı fanları dönmeyede baslıyor sonra ses biraz daha artıyor ama uzaktan falan duyulmuyor yakından duyuluyor
Fan tam oturmamış olabilir en basitinden. Üstteki arkadaşın da dediği gibi bilgisayara biraz da fazla yükleniyorsanız Coil Whine dediğimiz durum ortaya çıkmış olabilir. Ekran kartı da olabilir fakat sesi tam dikkat ile dinleyiniz ve hangi parçadan geldiğini söyleyiniz. Güç kaynağı vidaları sağlam mı onu da kontrol edin.
Dün cevap veremedim kusura bakmayın işim çıktıda boştayken psu ya yaklasıyorum çok ama çok az cız sesi geliyor dibine yaklasınca az duyuluyor sonra oyuna giriyorum ekran kartı fanları dönmeyede baslıyor sonra ses biraz daha artıyor ama uzaktan falan duyulmuyor yakından duyuluyor

Bu arada sistemimi inventusdan aldım onlar montajladılar ben hiç sökmedim fan oturmama olayı olabilirmi :D

Geri
Yukarı