Kasadan çok fazla ses geliyor

quepat

Picopat
Daha fazla  
RTX 4070+R7 5700X bir sistemim var, 3 ön 1 egzoz fanlı bir kasanın içerisinde ayrıca 240mm sıvı soğutucu takılı.
Bana sesi çok fazlaymış gibi geldi, neden bilmiyorum. Normalde hep laptop kullanırdım, o yüzden fan sesine alışık değilik.
Ben mi abartıyorum bilmiyorum, farklı uygulamalardan sesi ölçtüğümde 35-40dB çıkıyor ve sıcaklık olarak bir sıkıntı yok.
Hatta oyunlarda dahi birkaç saat boyunca ekran kartı fanları çalışmıyor. (Tüm fanlar standart ayarda çalışıyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutucu pompası sesi size rahatsızlık veriyor olabilir, onun dışında fan ayarlarına bir bakın modunu değiştirebiliyorsanız Silent yani sessiz mod da olursa ses bir nebze de olsa azalır fakat sıcaklık artışı yaratabilir. :)

Sıvı soğutucu pompası sesi size rahatsızlık veriyor olabilir, onun dışında fan ayarlarına bir bakın modunu değiştirebiliyorsanız silent yani sessiz mod da olursa ses bir nebze de olsa azalır fakat sıcaklık artışı yaratabilir. :)

Fanları sessize aldım fakat çok bir fark olmadı. Bu yüzden standarta gerçi çektim. Sanırım ben fazla takılıyorum neden bilmiyorum ama çok sessiz çalışmasını bekliyorum.

Size şöyle söyleyeyim kendi kasamdan örnek vererek, kendim h510 elite NZXT kasa kullanıyorum, üst de 1 adet ve egzos fan var önde de 2 fanı var önünce cam bir pencere var fakat ses gene de oluyor. Çok takılmamak lazım, önemli olan sıcaklık faktörü. :)

Geri
Yukarı