Kasadan gelen garip ses

Düşün, oyun oynuyorsun. Bilgisayar zorlanıyor ve ısınmasın diye fanlar daha hızlı dönüyor. Ve daha hızlı döndüğü için fan sesi geliyor. Ben hala fan sesinde ısrar ediyorum.

Düşün, oyun oynuyorsun. Bilgisayar zorlanıyor ve ısınmasın diye fanlar daha hızlı dönüyor. Ve daha hızlı döndüğü için fan sesi geliyor. Ben hala fan sesinde ısrar ediyorum.
Fan sesi orada ayrı olarak duyuluyor zaten, ekran kartı yüksek ihtimal. Belli olur servise götürdüğümde.

Kulağını biraz daha yaklaştırıp iyice dinledin mi nereden geldiğini ?
Ekran kartından geliyormuş. Garantiye göndereceğim yüksek ihtimal.

Tebrikler, nur topu gibi bir bobin vızıldamanız oldu. CW sorunu yaşıyorsunuz. Kartınızda indüktör bobinler var. Bu bobinlerin etrafı bakır telle sarılı. Bazen bu teller yeterince sıkı sarılmıyor. Bu nedenle yük altında (yani daha çok elektrik gelince) titreşip o berbat sesi çıkarıyorlar. Garantiye gönderebilirsiniz. Teknoloji şans işi, bunu tahmin etmemizin bir yolu yok maalesef. Yalnız CW ekran kartında olmak zorunda değil. Kasa fanlarını durdurup dikkatli dinleyin. PSU'dan da geliyor olabilir.
Dediğiniz gibi ekran kartından geliyormuş. Teşekkür ederim bilgi için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı