Kasadan ses geliyor

Yagami_Light07

Hectopat
Yer
İzmir-Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 3700x
RTX 3070
16 GB Ram
X570 Anakart
Meslek
Hukuk Okuyor 2/4
Arkadaşlar, normalde vantilatör kullandığım zaman genelde bir ses duymuyordum ama bugün uzun bir ara sonrası vantilatörsüz kullandım ve ilginç bir ses duymaya başladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Liste dışı video, Discord'dan bir arkadaş paylaştı sağ olsun, isterseniz dinleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, normalde vantilatör kullandığım zaman genelde bir ses duymuyordum ama bugün uzun bir ara sonrası vantilatörsüz kullandım ve ilginç bir ses duymaya başladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Liste dışı video, Discord'dan bir arkadaş paylaştı sağ olsun, isterseniz dinleyebilirsiniz.

Ekran kartı yükteyse fan rulmanlarındaki düşük kalitedeki bir malzemeden dolayı coil whine dediğimiz bobin ağlaması sesi yapıyor.

Ekran kartı yükteyse fan rulmanlarındaki düşük kalitedeki bir malzemeden dolayı coil whine dediğimiz bobin ağlaması sesi yapıyor.
Net emin miyiz bu durumdan dolayı olduğuna mesela şuan boşta ve ses neredeyse tamamen kesildi. 2. Bu video çekildiğinde ekran kartı pek de güç durumunda değildi.

Harddisk sesine benzettim. Bilgisayarı kapatıp disklerin gücünü kes, bakalım açtığında ses devam edecek mi.
Harddisk değil m2 ssd kullanıyorum

Psu yu dinle ve eğer HDD varsa onu dinle.
çok üst düzey bir tespit hiç düşünememiştim.

Coil whine gibi geldi bana bildiğim kadarıyla çözümü yok, alışacaksınız :D
Öyle mi diyorsunuz hocam şuan sanki yüzde 95 gitti gibi.

Eğer sistem yükteyken geliyorsa bu ses, coil whine. Eğer boştayken de geliyorsa yine coil whine ama başka bir seste olabilir, tek şüpheli parça da PSU oluyor burada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk değil M2 SSD kullanıyorum.
Bilgisayarda hiç HDD yoksa böyle bir ses duymak ilginç. Coilwhine çok daha tiz ve hava sesine benzer bir ses çünkü.

Öyle mi diyorsunuz hocam şuan sanki yüzde 95 gitti gibi.
Ekran kartı yüksek watt çektiği durumlarda ekran kartındaki ya da güç kaynağındaki bobinlerden ses gelebiliyor, coilwhine budur. Watt düştükçe ses de azalır.

Bilgisayarda hiç HDD yoksa böyle bir ses duymak ilginç. Coilwhine çok daha tiz ve hava sesine benzer bir ses çünkü.

Ekran kartı yüksek watt çektiği durumlarda ekran kartındaki ya da güç kaynağındaki bobinlerden ses gelebiliyor, coilwhine budur. Watt düştükçe ses de azalır.
ama ben bu sistemi 2 yıldır kullanıyorum ve çok değil daha 2-3 güne kadar böyle bir sistem yoktu. Ve Çok güç gerektircek bir GTA 5 Oynuyordum yine de normal mi bu sesler?

Yeni konular

Geri
Yukarı