Kasadan ses geliyor

Yagami_Light07

Hectopat
Yer
İzmir-Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 3700x
RTX 3070
16 GB Ram
X570 Anakart
Meslek
Hukuk Okuyor 2/4
Arkadaşlar, normalde vantilatör kullandığım zaman genelde bir ses duymuyordum ama bugün uzun bir ara sonrası vantilatörsüz kullandım ve ilginç bir ses duymaya başladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Liste dışı video, Discord'dan bir arkadaş paylaştı sağ olsun, isterseniz dinleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
ama ben bu sistemi 2 yıldır kullanıyorum ve çok değil daha 2-3 güne kadar böyle bir sistem yoktu. Ve Çok güç gerektircek bir GTA 5 Oynuyordum yine de normal mi bu sesler?
Yağsız kalan fanların bobinleri de buna benzer ses çıkartır. Sesin kasanın tam olarak hangi konumundan geldiğini öğrenirsen ona göre yönlendirebiliriz.

Yağsız kalan fanların bobinleri de buna benzer ses çıkartır. Sesin kasanın tam olarak hangi konumundan geldiğini öğrenirsen ona göre yönlendirebiliriz.
Hocam sanki psudan geliyor bu ses. GTA 5 açtım obs spotify vs zorlamak için tekrar aynı ses gelmeye başladı.Ve psu'ın fan çıkış tarafını elle astırdığımda ses değişiyor yüzde 90 psu'dan bu ses

Hocam sanki PSU'dan geliyor bu ses. GTA 5 açtım OBS Spotify vs zorlamak için tekrar aynı ses gelmeye başladı. Ve PSU'ın fan çıkış tarafını elle astırdığımda ses değişiyor yüzde 90 PSU'dan bu ses.

Bastırdığınızda ses azalıyorsa %99 ihtimalle PSU fan bilyeleri gitmiştir.
Açıp yağlamayı deneyebilirsiniz. Bir ihtimal düzelir.
PSU'da Zero RPM özelliği var mı?

Hocam sanki psudan geliyor bu ses. GTA 5 açtım obs spotify vs zorlamak için tekrar aynı ses gelmeye başladı.Ve psu'ın fan çıkış tarafını elle astırdığımda ses değişiyor yüzde 90 psu'dan bu ses
PSU temizliğini yap. PSU fanının yapraklarını söküp önce WD-40 sık, sonra fan milini makine yağıyla yağla. Yüksek ihtimal ses kesilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Beyler son hali bu yüksek ihtimalle Psu diye düşünüyorum elle bastırdığım yer psunun dışarı açılan kısmı ses değişiyor.

Beyler son hali bu yüksek ihtimalle Psu diye düşünüyorum elle bastırdığım yer psunun dışarı açılan kısmı ses değişiyor.
Ses tamamen kesiliyor. Gevşemiş vida ya da kırılan ızgaranın titreşimi sonucu gelmediğine emin misin sesin?

Ses tamamen kesiliyor. Gevşemiş vida ya da kırılan ızgaranın titreşimi sonucu gelmediğine emin misin sesin?
Bilmiyorum ki hocam. Ben pek anlamam bu işlerden bu sistemlerde bilmiyorum ama son günlerimde anlaşmalı gibi bir bir sorun çıkarmaya başladılar.

Bilmiyorum ki hocam. Ben pek anlamam bu işlerden bu sistemlerde bilmiyorum ama son günlerimde anlaşmalı gibi bir bir sorun çıkarmaya başladılar.
Dediğim gibi, güzelce temizliğini ve bakımını yap. İçini açtığında da bakarsın kırık dökük bir parçası mı varmış.

Sistem özelliklerini atar mısın? Hangi modelleri kullanıyorsun, sorunların bir anda patlak vermesi psikolojik mi yoksa gerçekten sorunlu modeller mi öğreniriz.

Dediğim gibi, güzelce temizliğini ve bakımını yap. İçini açtığında da bakarsın kırık dökük bir parçası mı varmış.

Sistem özelliklerini atar mısın? Hangi modelleri kullanıyorsun, sorunların bir anda patlak vermesi psikolojik mi yoksa gerçekten sorunlu modeller mi öğreniriz.
Hocam niye psikolojik olsun :) Neyse şakası bir yana
Kısaca Parçalar.
Ryzen 7 3700x
Rx 5700 XT Saphire Pulse
16 gb ram markasını hatırlamıyorum ama 3200 mhz olması lazım
SSD James donkey 512 gb
Psu Thermaltake kötü değildi aslında

Hocam niye psikolojik olsun? :)
Bir sorun olunca zihin açılıyor hemen, aslında normal olan şeyler bir anda sorunmuş gibi görünmeye başlayabiliyor insanın gözüne. Hepimize oluyor bu tarz şeyler, özellikle bilmediğimiz bir şey olunca. :)

Başka sorun ne var bilmiyorum ama parçalar kalitesiz sayılmaz, SSD dışında tabii.

Geri
Yukarı