Kasam iyi toplanmış mı ?

• Konuyu başlatan Proppy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B
P

Proppy

Ziyaretçi
İyi akşamlar forum üyeleri. Vatan bilgisayarda toplattığım kasamı aldım ve içini açıp baktım pek iç açıcı gelmedi. Kablolar ortada duruyor ve bir tanıdığım işlemci fanının yönünün yanlış olduğunu o fanın ekran kartını ısıtacağını söyledi. Sizce de öyle mi ? ;

qh2ug.jpg

İyi toplanmamış ve sürücü yuvaları alınmış yanlış anlamadıysam. Kasayı tanıyamadım ama.

O kasanın sürücü yuvaları o şekilde diye biliyorum. Gelişi güzel toplamışlar. Kabloları arkadan götürmeni tavsiye ederim. Boşunamı yapmışlar o kablo yerlerini. :D Hele o işlemci güç kablosu. Topraklı ama kestirme yoldan gitmiş gibi. :D

O kasanın sürücü yuvaları o şekilde diye biliyorum. Gelişi güzel toplamışlar. Kabloları arkadan götürmeni tavsiye ederim. Boşunamı yapmışlar o kablo yerlerini. :D Hele o işlemci güç kablosu. Topraklı ama kestirme yoldan gitmiş gibi. :D
Vallahi ne yapacağım bilmiyorum orada toplattığıma pişman oldum.Pek de anlamam bu işlerden nasıl arkaya atacağım o kabloları :(

corsair-carbide-300r-case_install2.jpg

Burada bak nasıl toplamışlar. :D

Recep abinin topladığı sistem videolarını izleyebilirsin. Basit işlem. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

26:00 dan itibaren izleyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
corsair-carbide-300r-case_install2.jpg

Burada bak nasıl toplamışlar. :D

Recep abinin topladığı sistem videolarını izleyebilirsin. Basit işlem. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

26:00 dan itibaren izleyebilirsin.
Yanlış bir şey yaparım ürünler garantiden çıkar diye korkuyorum.Kasanın yan kapağını bile zor açtım.Yapacak bir şey yok böyle kullanacağım sanırım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı berbat toplamışlar. Ayrıca o Psu fanı neden üst kısma bakıyor anlayamadım. Psu ile gelen modelden aldınız büyük ihtimal fakat Corsair Psu'yu o şekilde monte etmez diye düşünüyorum, alta bakması gerekli. Vatanda ki dehalar acaba öyle olmaz deyip psu'nun yönünümü değiştirdiler diye düşünüyorum :) Aynı kasadan bende kullanıyorum aldığımda aşağıya doğru bakıyordu psu fanı doğrusuda o kasanın altında psu'ya özel toz filtresi var. Bütün kasalarda böyle zaten fan alta bakmayacaktı madem toz filtresinin amacı ne ?
İşlemci fanı da yanlış yöne bakıyor yukarıya bakması lazım böyle işlemcinin sıcak havasını ekran kartına verecek, çok büyük sıcaklık yükselmeleri olmaz fakat etkiler.

Bu benim kasamın içi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı