Kasam iyi toplanmış mı ?

• Konuyu başlatan Proppy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B
P

Proppy

Ziyaretçi
İyi akşamlar forum üyeleri. Vatan bilgisayarda toplattığım kasamı aldım ve içini açıp baktım pek iç açıcı gelmedi. Kablolar ortada duruyor ve bir tanıdığım işlemci fanının yönünün yanlış olduğunu o fanın ekran kartını ısıtacağını söyledi. Sizce de öyle mi ? ;

qh2ug.jpg

İyi toplanmamış ve sürücü yuvaları alınmış yanlış anlamadıysam. Kasayı tanıyamadım ama.

O kasanın sürücü yuvaları o şekilde diye biliyorum. Gelişi güzel toplamışlar. Kabloları arkadan götürmeni tavsiye ederim. Boşunamı yapmışlar o kablo yerlerini. :D Hele o işlemci güç kablosu. Topraklı ama kestirme yoldan gitmiş gibi. :D

O kasanın sürücü yuvaları o şekilde diye biliyorum. Gelişi güzel toplamışlar. Kabloları arkadan götürmeni tavsiye ederim. Boşunamı yapmışlar o kablo yerlerini. :D Hele o işlemci güç kablosu. Topraklı ama kestirme yoldan gitmiş gibi. :D
Vallahi ne yapacağım bilmiyorum orada toplattığıma pişman oldum.Pek de anlamam bu işlerden nasıl arkaya atacağım o kabloları :(

corsair-carbide-300r-case_install2.jpg

Burada bak nasıl toplamışlar. :D

Recep abinin topladığı sistem videolarını izleyebilirsin. Basit işlem. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

26:00 dan itibaren izleyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
corsair-carbide-300r-case_install2.jpg

Burada bak nasıl toplamışlar. :D

Recep abinin topladığı sistem videolarını izleyebilirsin. Basit işlem. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

26:00 dan itibaren izleyebilirsin.
Yanlış bir şey yaparım ürünler garantiden çıkar diye korkuyorum.Kasanın yan kapağını bile zor açtım.Yapacak bir şey yok böyle kullanacağım sanırım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı berbat toplamışlar. Ayrıca o Psu fanı neden üst kısma bakıyor anlayamadım. Psu ile gelen modelden aldınız büyük ihtimal fakat Corsair Psu'yu o şekilde monte etmez diye düşünüyorum, alta bakması gerekli. Vatanda ki dehalar acaba öyle olmaz deyip psu'nun yönünümü değiştirdiler diye düşünüyorum :) Aynı kasadan bende kullanıyorum aldığımda aşağıya doğru bakıyordu psu fanı doğrusuda o kasanın altında psu'ya özel toz filtresi var. Bütün kasalarda böyle zaten fan alta bakmayacaktı madem toz filtresinin amacı ne ?
İşlemci fanı da yanlış yöne bakıyor yukarıya bakması lazım böyle işlemcinin sıcak havasını ekran kartına verecek, çok büyük sıcaklık yükselmeleri olmaz fakat etkiler.

Bu benim kasamın içi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı