Kasamdan garip ses geliyor

saylonq

Centipat
Daha fazla  
RAM
corsair vengeance LPX x2 8gb ram
SSD veya HDD modeli
adata su630 480 gb ssd [harddisk yok]
Ekran kartı
1660 super asus strix 6 gb
Anakart
gigabyte b450m s2h
İşlemci
ryzen 5 2600
Öncellikle merhaba. Benim sorunum kasamı yeniden başlattığımda bir kere bu sesten geliyor ama Valorant oynarken bu ses plak gibi takılıyor ve o sırada ekranım gidiyor. Kasamın RGB'leri ve fanları dönmeye devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valorant oynarken önce arkadaşlarımın DC'den sesleri gidiyor ve 1 dakika sonra bilgisayar ufak ufak droplar yiyor baktı kendini toparlayamıyınca yukarıda bahsettigim şey meydana geliyor.

Not: PSU Corsair VS550 idi sorunun bundan kaynaklandıgını düşündüm ve PSU değiştirdim ama hâlâ devam etmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nin oynayan parçası olmadığını hiç mi duymadınız?

Sesin SSD'den geldiğini nereden anladın? Ses takılma ve donma sorununa dayanarak tecrübelerimden bu sonuca ulaştım. Adata SU630 kronik sorunlu bir model olduğu için takılma ve donma şikayetleri yaşanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sesin SSD'den geldiğini nereden anladın? Ses takılma ve donma sorununa dayanarak tecrübelerimden bu sonuca ulaştım. Adata SU630 kronik sorunlu bir model olduğu için takılma ve donma şikayetleri yaşanabilir.
dostum arkadaşın sorunu "kasadan ses geliyor" oyunlarda takılma ya da donma oluyor demiyor. oyuna girince ses plak gibi sürekli çıkıyor diyor

power supply yeni değiştirildi önceden de böyleydi ses vardı ondan sandım degilmiş onu aradan çıkaralım bence
Montaj vidalarının çok sıkılmasından, düzensiz kablolamadan, işlemci fanından, kasa fanından bu ses geliyor olabilir. Ondan dolayı anlayabilmek için ışıklı ortamda görülmesi gerekiyor kasanın.

hayır sadece ses degil bakın valorant oynarken pc bi anda reset atıyor önce dcden arkadaşlarımın sesi gidiyor sonra pc drop yiyo böyle ard arda baktı kendini toparlayamıyınca reset atıyor sonra sizlere paylaştıgım videodaki gibi ses plak gibi takılıyor

ve pc yeniden başlat dedigimde bu ses bir kere çıkıyor açılışta

HDD kafa vurma sesini tarif et deseler bunu gösterirdim ama HDD yok. İlk açılışta gelmesi ve oyun sırasında sürekli olması coil whine benzeri bir soruna işaret ediyor gibi ama ölmekte olan bir devreden geliyor olabilir. Anakartınızın mosfetlerinden veya ekran kartından şüphelenilmeli bence. Üçüncü bir şüpheli de PSU. Açılışta işlemci ve ekran kartı yüksek güç çekerler kısa bir süre.

Oyunun fps'sini sabitleyip (60'a) deneyin birde, çalışmaya devam ederse, ısınma kaynaklı bir sorun olabilir. Eğer anakart ise sorun, anakartı ekstra bir fan ile soğutmaya çalışıp deneyin, oyunda fps sınırını kaldırıp deneme yapın, çalışmaya devam ederse sorun ısınmadır.

Eğer sorun ısınma değilse ya anakart aşırı yükü kaldıramıyordur ya da arızalı mosfetler var.

hayır sadece ses degil bakın valorant oynarken pc bi anda reset atıyor önce dcden arkadaşlarımın sesi gidiyor sonra pc drop yiyo böyle ard arda baktı kendini toparlayamıyınca reset atıyor sonra sizlere paylaştıgım videodaki gibi ses plak gibi takılıyor

ve pc yeniden başlat dedigimde bu ses bir kere çıkıyor açılışta
Hocam şimdi sistemde hdd yok. Ssd var. Arkadaşların dediği gibi kablonun fana vurmasından kaynaklanıyordur ses. Ekran gitmesi de kabloların ve bir tanesinin soyulması veya tam temas etmemesinden kaynaklanıyor olabilir. Psu değiştirdiğinize göre ondan değil.

Geri
Yukarı