Kasamın hava akışı iyi mi?

suiti

Decapat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar. Kasam Corsair ICUE 220T Airflow. Ekran kartım RTX 2060 Super Gaming X. Ekran kartım gerek oyunlarda olsun, gerek yük altında olsun fazla ısınıyor. Valorant, CS:GO gibi oyunlarda 66-72 derece arası; Furmark testi ve ağır oyunlarda max 74 dereceye kadar çıkıyor. Kasada hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum. Arkaya kendim ek olarak egzoz fan da satın aldım. Technopat’ın kendi toplamış olduğu sistemlerde olsun diğer testlerde olsun, kullanmış olduğum ekran kartının max 65 derece olduğunu görüyorum. Sizce benim ekran kartım neden bu kadar ısınıyor? Hava akışının iyi olup olmadığını anlamak için R5 3600X işlemcimi CPB kapatıp bir şekilde Prime95 testine soktum 1 saatte max 81 derece oldu. Sizce hava akışı mı kötü? Yoksa ekran kartında mı bir sıkıntı var?

Dereceler gayet normal. Hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
Hocam diğer bilgisayarımda MSI RTX 2060 Gaming Z kullanıyorum. O bile max 70 derece görüyor. Ama bu ekran kartının daha az ısınması gerekirken bir de testlerde max 65 görürken benim kasamda 74 dereceye kadar çıkıyor.
Daha 2 haftalık kartın bu sıcaklıklara ulaşması üzüyor.

Hocam diğer bilgisayarımda MSI RTX 2060 Gaming Z kullanıyorum. O bile max 70 derece görüyor. Ama bu ekran kartının daha az ısınması gerekirken bir de testlerde max 65 görürken benim kasamda 74 dereceye kadar çıkıyor.
Hocam sıcaklık değerleri her zaman değişebilir. Yaşadığınız şehrin veya evinizin konumunun bile buna etkisi var. Sıcaklık değerleriniz olması gerektiği gibi. Hiç bir sıkıntı yok.

Arkadaşın dediği gibi sıcaklık değerin normal, fan devrini kontrol et bence % 50’yi geçmiyordur. Benim ekran kartı da otomatikte 72 derece sabit çalışıyor fan devri maximum %40 olduğunu gördüm. Testlerde fan devrini yükseltiyor olabilirler.

Kasanın hava akışını test etmek için yan kapağı açıp dene sonra yan kapağı kapat sonra ön kapağı aç dene. Sıcaklık sorunu yok bence. Kasanın hava akışı kötü durmuyor. Egzoz fan takmışsın zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı