Masaüstü Kasa Modifiye Etme

Humanizm

Decapat
Sistem için kasa bakıyorum. Resimde de belirttiğim gibi birkaç modelde böyle modifiye tarzı bileşenleri eklenmiş şekilde şeyler var. En hoşuma giden ise resimdeki sarı borular (ismini bilmiyorum). Ve tahmin ettiğim üzere bu borular kasa içinde gelmiyor. Nereden bulabilirim veya temin edebilirim? Ayrıca kasa öneriniz varsa önerilere açığım. Teşekkürler.

thermaltake-core-p3-uzay-montaj-siyah-usb-30-kasa-0349810562258558.jpg

Bu borular custom sıvı soğutma boruları. Yani sistemi toplayan kişi bunu kendi isteği doğrultusunda kendi istediği şekilde yapmış. Bu tarz özel sıvı soğutma çözümü uygulamak isteyenler için özel kasa modelleri mevcut. En baştan söylemek gerekirse sizin dediğiniz gibi boruları bulayım yapayım demekle olmuyor :) Boru haricinde edinmeniz gereken belli başlı ekipmanlar var.

Borular milim milim ölçülerek işlemci veya istediğiniz parçanın bloğuna uygun hale getiriliyor. Bunlar maliyetli işler. Kasa önerisi olarak bütçe belirtin elimizden gelen en iyi kasayı öneririz.

Kendiniz sıvı soğutmalı kasa alın, bu resimdeki gibi özel yaptırman lazım yada direk sıvı soğutmasiz kasa alın , fan devirleri yüksek olsun , fan ile fullleyin kasayı RGB fan olabilir

Sistem için kasa bakıyorum. Resimde de belirttiğim gibi birkaç modelde böyle modifiye tarzı bileşenleri eklenmiş şekilde şeyler var. En hoşuma giden ise resimdeki sarı borular (ismini bilmiyorum). Ve tahmin ettiğim üzere bu borular kasa içinde gelmiyor. Nereden bulabilirim veya temin edebilirim? Ayrıca kasa öneriniz varsa önerilere açığım. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 460983
Bence abartıya gerek yok ve maaliyetli birşey bu, pencereli kasa alıp içine ışıklı fanlar monte edebilirsin.

Benim bildiğim bu parçalar yurtdışından geliyor haliyle ucuz değil. Modifikasyona para harcanacağına donanıma harcansa daha mantıklı. Sonuçta sarı sıvı soğutma +50FPS diye bir şey yok.
Çok elzem bir şey değil zaten. Çok pahalıysa ekran kartını yükselirim o paraya :)
Borular milim milim ölçülerek işlemci veya istediğiniz parçanın bloğuna uygun hale getiriliyor. Bunlar maliyetli işler. Kasa önerisi olarak bütçe belirtin elimizden gelen en iyi kasayı öneririz.
Öneriniz varsa açığım. Ultra aşırı güzel bir şey olursa 1500 TL'ye kadar harcayabilirim. Sonuçta masa üzerinde duracak estetiğin uygun maliyet dahilinde önemi var.
Bu borular custom sıvı soğutma boruları. Yani sistemi toplayan kişi bunu kendi isteği doğrultusunda kendi istediği şekilde yapmış. Bu tarz özel sıvı soğutma çözümü uygulamak isteyenler için özel kasa modelleri mevcut. En baştan söylemek gerekirse sizin dediğiniz gibi boruları bulayım yapayım demekle olmuyor :) Boru haricinde edinmeniz gereken belli başlı ekipmanlar var.
Bu tarz özel kasa modellerine örnek verebilir misiniz? Araştırma yaptım biraz ama bulamadım. Ayrıca diğer ekipmanlar uygunsa bütçeme karşılayabilirim.

Son düzenleme:
arkadaşlar merhabalar benim bir konuda yardımınıza ihtiyacım var asus m4a785td-v evo anakartım var eski bilgisayar kasam çok sıradan sadece bir kasa biraz renklendirmek istiyorum şekli olsun en azından diye rgb 6 fanlı bir boş kasa sipariş ettim anakartımı o kasaya takıp kullanabilirmiyim acaba?_
sipariş ettiğim kasa Gametech GT-001 6x120mm Rainbow Fanlı Tempered Glass Gaming

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı