Kasanın içine oyuncak koymanın zararı olur mu?

muratkoc0

Centipat
Yer
İstanbul Sultangazi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel Core i5 12400F
Anakart : ASUS PRIME H610M-A
Ram : Kingston 8GB FURY Beast (2x)
Ekran Kartı : ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT
SSD : SAMSUNG 1TB 980 NVMe M.2 SSD
Kasa ve Güç Kaynağı : Rampage VOYAGER 750W 80+ BRONZE RGB ATX Mid
Tower Gaming Kasa
Merhaba. Kasanın içini böyle yapmayı düşünüyorum.

WhatsApp Görsel 2023-11-10 saat 20.48.04_6bbaac8d.jpg

İlk fotoğrafta büyüğünü üste koymak istiyorum ancak ekran kartı ısınır (ortalama 67 derece görüyorum en fazla 82 derece gördüm) plastik olduğu için zarar verir diye korkuyorum.

WhatsApp Görsel 2023-11-10 saat 20.48.04_48548351.jpg

İkinci fotoğrafta ise büyük arabayı alta koydum ancak kartın fanlarına yakın oluyor.
Sizce nasıl yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk fotoyu görünce kriz geçirdim, sakın ekran kartının üstüne koyma. Ekran kartına zarar verirsin yanar koku yapar.
Koyacaksan 2.fotoda ki gibi kasaya temas etsin, fana bir şey yapmaz o mesafeden.
Ben senelerdir koyuyorum problem yok :) Ama 3D yazıcı ile yapılan figürler.

Ya arkadaşlar lav mı bu, oyuncaklar erisin. En kötü örnek üzerinde o kadar led var, fan var. Hadi onu geçtim o kadar lehim var kartta. O sıcaklıkta bga işlemci bozulur.

Teoride hava akışını etkilet ama zararı olmaz pratikte, sanmıyorum. Backplate çok ısınıp da oyuncak da dandik olup eritmezse sorun yok :D

@CihanNesil zevk. Bende de Spider-Man var.

Hangisi sende daha iyi
Kasanın üstüne koysam çift taraflı bant ile sonra oyuncağı kaldırdığımda bant da yanık izi ya da ekran kartımda iz kalır mı?

Eki Görüntüle 2009767

İlk fotoğrafta büyüğünü üste koymak istiyorum ancak ekran kartı ısınır (ortalama 67 derece görüyorum en fazla 82 derece gördüm) plastik olduğu için zarar verir diye korkuyorum.

Eki Görüntüle 2009769

İkinci fotoğrafta ise büyük arabayı alta koydum ancak kartın fanlarına yakın oluyor.
Sizce nasıl yapmalıyım?
Ekran kartının üstüne koysan ne kadar ağır olduğunu bilmiyorum ama zamanla metal yorgunluğu, esneme yapabilir. Ne kadar ağır olduğuna bağlı. Onun dışında bir şey olmaz

Eki Görüntüle 2009767

Eki Görüntüle 2009769

Sizce nasıl yapmalıyım?

PSU değiştir yoksa ne kasa kalır ne de oyuncak.

Ben böyle tatlı bir köpek koydum hem güzellik bakımından hemde ekran kartı desteği amaçlı güzel durdu

Dosya Ekleri

• IMG20231029122710.jpg
    IMG20231029122710.jpg
    142,2 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı