Çözüldü Kasanın titremesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sülo34

Femtopat
Merhaba, bilgisayarı alalı 2 hafta oldu fakat kasa elimi koyunca titreme hissi geliyor fakat gözle görünür bir titreme yok, acaba neden olabilir? Özelliklerim, GTX 1660 Super Intel i3 10100.
PSU ise Rampage 600W.
ve kasanın sağ tarafı titriyor

Son düzenleme:
Çözüm
Kasaya elini koyunca hissediyorsan sadece o kadar olur. Ama bildiğin ses yapacak kadar titriyorsa sorun vardır. Fanların vidalarını kontrol et, tam sıkı değilse titriyor olabilirler. Bir de kasanın ayakları sert plastikse o da titreşimi arttırır. Keçe yapışkanlı pabuçlar oluyor. Sandalye ayaklarına takılan. Onlardan tak ayaklarına hem sesi hem titreşimi azaltır.
Kasaya elini koyunca hissediyorsan sadece o kadar olur. Ama bildiğin ses yapacak kadar titriyorsa sorun vardır. Fanların vidalarını kontrol et, tam sıkı değilse titriyor olabilirler. Bir de kasanın ayakları sert plastikse o da titreşimi arttırır. Keçe yapışkanlı pabuçlar oluyor. Sandalye ayaklarına takılan. Onlardan tak ayaklarına hem sesi hem titreşimi azaltır.

Çözüm
Tamam teşekkürler içim rahatladı.

Tam olarak nasıl titriyor anlamadım? PSU çok mu ağır çalışıyor? Vidaları mı tam sıkamadınız yoksa?

Kasaya elimi koyunca titreme hissi oluyor gözle görünür bir titreme yok.

Merhaba, bilgisayarı alalı 2 hafta oldu fakat kasa elimi koyunca titreme hissi geliyor fakat gözle görünür bir titreme yok, acaba neden olabilir? Özelliklerim, GTX 1660 Super Intel i3 10100.
PSU ise Rampage 600W.
Ve kasanın sağ tarafı titriyor.

Şimdi kasanın fanlarını kapatıp denedim kasanın fanından değilmiş titreme.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ise Rampage 600W.
ve kasanın sağ tarafı titriyor
Merhaba acaba soruna nasıl bir çözüm buldunuz aynı sorunu bende yaşıyorum da
PSU ise Rampage 600W.
Ve kasanın sağ tarafı titriyor

Merhaba, benim bilgisayarda da aynı sorun var ama benimkinde şarja takınca oluyor acaba siz nasıl bir çözüm buldunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı