Kasaya dokununca gelen ses gidiyor

Jankatt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık bir aydır kasadan fırın sesi gelmeye başladı. Kasanın herhangi bir yerine tırnak ucuyla bile dokununca ses kesiliyor. Boşta veya yükte olması fark etmiyor ses arada bir gelip gidiyor. Tüm fanları kontrol ettim, üçlü prizi ve takılı olduğu prizi değiştirdim. Yeni bir binada oturuyorum prizlerde topraklama sorunu olduğunu düşünmüyorum. Ses neden kaynaklanıyor olabilir?

Merhaba yaklaşık bir aydır kasadan fırın sesi gelmeye başladı. Kasanın herhangi bir yerine tırnak ucuyla bile dokununca ses kesiliyor. Boşta veya yükte olması fark etmiyor ses arada bir gelip gidiyor. Tüm fanları kontrol ettim, üçlü prizi ve takılı olduğu prizi değiştirdim. Yeni bir binada oturuyorum prizlerde topraklama sorunu olduğunu düşünmüyorum. Ses neden kaynaklanıyor olabilir?
Bence Donanımla alakalıdır illaki bir arızası vardır güvendiğiniz bir bilgisayarcıya götürüp tamir ettirmeniz sağlıklı olacaktır ama ilk önce iyi bir format atın veya yazılım sorunlarını düzeltmeye çalışın.

Pardon bir bölümü okumayı unutmuşum evet prizlerde sorun olabilir kaliteli yeni bir priz alın veya şuanki prizde sorun varmı inceleyin.

Kasa tam sabit değildir ve titriyor da olabilir. Temperli ya da akrilik camlar da bazen gürültü yapabiliyor titreşimden dolayı. Çok ufacık bir dokunma bile keser sesi, kendimden biliyorum.

Kasanın kapak vidalarının tekrardan bir sık ve tam oturmayan bir ayak varsa altında kağıt koy.

HDD kullanıyor musunuz? Kendi kasamda benzer bir ses sorununu HDD yüzünden yaşıyorum. Sorununuz titreşim kaynaklıysa sıkıntıyı çıkaran parçayı bulmak gerekir diye düşünüyorum.

Kasanın vidaları eksiksiz mi çünkü bendede aynı sesler geliyor bendeki sorun kasa vidaları yarım olmasından kaynaklı.

Kasa titriyordur. Ondan oluyor. Özellikle bir ayağı diğerlerine göre başka bir yüzeydeyse mesela mouse pad üzerindeyse olabiliyor. Bazen de iyi vidalanmadığında olabiliyor. Bende de cam panelli kasa var. Aynısı oluyor. Parmak ucuyla dokununca susuyor. Ayakların altına yapışkanlı keçe koyup deneyebilirsin.

Geri
Yukarı