Kasaya maden suyu döküldü

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Küçük kardeşim bilgisayarın üst mıknatıslı toz filtresinden içeriye maden suyu döktü. Toz filtresi maden suyunun bir kısmını engellemiş ama yine de içeri gitti. Ekran kartının bir kısmına, anakartın yarısına ve PSU'ya dökülmüş. Döküldüğü an direkt fişi çekip ters çevirdim sonra atlet ile fazla maden sularını emdim. Biraz da kurutma makinesi tuttum.
En son olarak da ekran kartını söküp kasa ile birlikte ters bir şekilde peteğin yakınına koydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
0.5 kalemle düzelttiniz sanırım forumda okumuştum doğru mudur diye merak ediyordum.

Ucu metal olmadığı için kalem işe yaramadı. Bende maket bıçağı ve büyüteç ile teker teker düzelttim 3-4 tanesi eğilmişti zaten, hizalamasını doğu yaptım oldu Allah'tan. :)

Anakart pirince gömülü. RAM ve ekran kartı peteğin üstünde.
Bilgisayarın çalışıp çalışmadığını anlamak için yarını mi bekleyeyim yoksa 1-2 gün böyle kalsın mı?
Ve oksitlenme gibi bir olay olmaz değil mi?

Bilgisayarın çalışıp çalışmadığını anlamak için yarını mi bekleyeyim yoksa 1-2 gün böyle kalsın mı?

Oksitlenme öyle hemen olmaz zaten fakat iyice kuru olsun ve hocam ve peteğin üstünde değil de yakınında dursun dediydimya ısı fön makinesi ile aynı sorunu verdirebilir en sıhatlisi yakınında durması.

@Karakurt5877 hocam size ve diğer herkese iyi geceler dilerim kuruduktan sonra durumdan haberdar edin bir yardıma vs ihtiyacınız olursa yazın.

Aynen vallahi masada duruyordu anakart, işlemciyi getiriyordum kedi bir anda masaya atladı patisiyle ezdiydi ya o sinirle az bağırdım arkadaşımıza :D

Hayatının şokunu yaşamıştır sizin kedi.

Bilgisayarın çalışıp çalışmadığını anlammak için yarını mi bekleyeyim yoksa 1-2 gün böyle kalsın mı?

Hocam yarına kadar kurur gibi oksitlenme olacağını sanmam anakartlarda zaten olmaması için önlemlerinizi almışsınız erkenden.

Oksitlenme öyle hemen olmaz zaten fakat iyice kuru olsun ve hocam ve peteğin üstünde değil de yakınında dursun dediydimya ısı fön makinesi ile aynı sorunu verdirebilir en sıhatlisi yakınında durması.

Petek çok kısık diye öyle yapmıştım. Yakınına koyuyum o zaman.

Geri
Yukarı