Kaslarım gelişmeye devam eder mi?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
1 ay kadar spora gittim fakat dershanenin başlaması ana etken olmak üzere fiyatlar ve üniversite sınavı gibi dertlerden istemeyerek bıraktım. Şu an kilom 96-97 arası. Evimde 10 kiloluk iki adet dumbell var. Sporda 5 kg kullanıyordum fakat dumbell fiyatlarından dolayı evdeki 10 kg'liklerden devam ettim. 5 kilo yaparken 15 sol 15 sağ yapıyordum. Şu an 10 kilo ile 6 sol 6 sağ yapabiliyorum. Günlük olarak tek set 6 tekrar ya da iki-üç set 6 tekrar yaparak geliştirebilir miyim kollarımı daha fazla? Yanında daha düzgün olması açısından mekik (en az 3 set 15 tekrar) ve şınav çekmeyi de düşünüyorum.

(Not: Et ve baklagiller ile protein alıyorum. Evde kardeşimin aldığı bir protein tozu da var fakat kullanmayı düşünmüyorum.)

Ya geliişir tabii ama salonda aldığın verim kadar vermez gün içinde boş isen tekrar ve setleri arttırmaya bak eğer vücut geliştiriyorsan 2 dumbell yetmez 60 80 kg takım halter seti alabilirsin salona gerek kalmaz beslenmeye gelincede sadece kol yapacaksan önem göstermeye gerek yok abartmadıkça ama vücut yapıyorsan toz kullanman gerek her gün pilav tavuk yemediğin sürece :)

6 değil de yine 10-15 civarına çıkarsan tabii ki bir etkisi olur, sonuçta ağırlık artmış oluyor. Bu arada protein tozu yerine proteinli süt önerebilirim. Yanlış bilmiyorsam eğer içinde protein tozu yok. Ben spora başlamadan önce 1 adet içiyorum.

Örnek vermek gerekirse:

6 değil de yine 10-15 civarına çıkarsan tabii ki bir etkisi olur, sonuçta ağırlık artmış oluyor. Bu arada protein tozu yerine proteinli süt önerebilirim. Yanlış bilmiyorsam eğer içinde protein tozu yok. Ben spora başlamadan önce 1 adet içiyorum.

Örnek vermek gerekirse:
Hocam onların fiyatı gereksiz pahalı ve protein tozundan daha zararlı.

Sadece kol çalışma dumbell ile her bölgeyi çalışabilirsin.

Örnek vermek gerekirse:
Bunlar baya şekerli oluyor aldığın proteinin faydasını şeker zararıyla 3 kere filan kapatıyor.

Evde güzelce sporunuzu yapın, nizami ve güzel bir şekilde çalışın. Bir zamandan sonra ağırlıklar yetmeyecek, yenisini alırsınız.

Evdeki dambeller ile bir yere kadar gelişirsiniz fakat çok uğraşmanız gerekecek. Protein tozunu da içebilirsiniz, hiçbir zararı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı