Kaspersky %25 CPU kullanılıyor

Yer
İZMİR
Daha fazla  
Meslek
Tam zamanlı Herbokolog
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX 570
Anakart
A320M-H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor 3.4Ghz
CPU kullanımım son 1 haftadır normalin çok üstünde önceden işlem yaparken donma, takılma, kasma, gibi sorunlar çekmezdim ama son 1 haftadır fazla kullanılıyor.
1650638375118.png

Normal. Bende %75 kullanıyordu. Bazı servislerini kapatabilirsin ama görev yöneticisinden kapatma, uyarı veriyor. Bunun nedeni ise Kaspersky yönetici izniyle sadece uygulamadan kapatılabilecek şekilde kuruludur. Zaten Kaspersky' yi yönetici izni dışında bir izinle kuramazsın.

Aslında sorun anti virüste değil hiç bir şey açık değilkende aynı sorun oluyor.
Herhangi bir program etkilemiyor. Mesela oyun oynarken drop yemezdim şimdi fps kaybı ve drop yaşatıyor. Sistem boştayken bile en az 60'ı kullanılıyor.

Aslında sorun anti virüste değil hiç bir şey açık değilkende aynı sorun oluyor.
Herhangi bir program etkilemiyor. Mesela oyun oynarken drop yemezdim şimdi fps kaybı ve drop yaşatıyor. Sistem boştayken bile en az 60'ı kullanılıyor.
Benim bildiğim bu antivirüsün datası daha geniş olduğu için (örneğin daha fazla virüs saptayabiliyor veya fonksiyonları) bilgisayarı daha çok kastırıyor dediğim gibi silin eset nod32 yükleyin bilişim öğretmenim daha bugün onu önerdi bize
Bir de hiçbir şey açık değilken derken anti virüsü kapatıp kullanıyorsanız anlamı kalmıyor zaten

Benim bildiğim bu antivirüsün datası daha geniş olduğu için (örneğin daha fazla virüs saptayabiliyor veya fonksiyonları) bilgisayarı daha çok kastırıyor dediğim gibi silin eset nod32 yükleyin bilişim öğretmenim daha bugün onu önerdi bize
Bir de hiçbir şey açık değilken derken anti virüsü kapatıp kullanıyorsanız anlamı kalmıyor zaten
Antivirüsü kurmadan öncede öyleydi ben virüs var mı kontrol etmek için indirim ss i öyle çektim yoksa program yokkende aynı sorun vardı.

Geri
Yukarı