Ağ saldırısı engellemesi nedir?

Damacan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu aralar sürekli bir ağ saldırısına maruz kalıyorum. Ağ işinden de hiç anlamam. Kaspersky uyarısı sonucu bundan da haberim oluyor. Turkcell Superonline'a geçtiğimden beri böyle saldırılar alıyorum. Dosyayı da buraya ekliyorum. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• saldırı11.txt
    532 bayt · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Açık port taraması yapmış, başka bir şey değil; hiçbir şey olmaz. Sistemde açık var mı diye kontrol etmiş yani, çoğu zaman otomatikleştirilmiş sistemler oluyor bunlar, rastgele.

Hocam daha önce ailemin bütün şifreleri internete sızdı. Şifreler maillerdeydi, şimdi ise maillerde kayıtlı şifre yok ama yine de tedirgin oluyorum.
WhatsApp Image 2022-09-03 at 16.31.30.jpeg

Ağınızda port taraması yapıldığına işaret ediyor sanıyorum, ağa bağlı sistemlerde zaafiyet var mı diye port taraması yapılabilir saldırıya hazırlık olarak, bu ihtimalden dolayı engellemiş muhtemelen. Port taramasının ne niyetle yapıldığına göre değişken bir durum aslında bu ama sıradan bir kullanıcının port taramasıyla uğraşacağını sanmıyorum. False positive de olabilir yine de. Kaspersky Forum sayfasına sormak yararlı olabilir.

Arkadaşlar merhaba. Bu aralar sürekli bir ağ saldırısına maruz kalıyorum. Ağ işinden de hiç anlamam. Kaspersky uyarısı sonucu bundan da haberim oluyor. Turkcell Superonline'a geçtiğimden beri böyle saldırılar alıyorum. Dosyayı da buraya ekliyorum. Ne yapmam lazım?
Bir soru. Yok Kaspersky güzel bir port ve ağ taraması yapmış.

Geri
Yukarı