Kaspersky bilgisayarınızı kastırıyor mu?

Kaspersky kullanırken bilgisayarınızda kasma sorunu oldu mu?

• Oy verenlerin toplamı
    168
Kaspersky'ı dün kurdum ve bugün YouTube'da yorum yazarken videoyu ileri geri sararken kasıyor, ne yapmalıyım? Güvenliği azaltmadan.
Rehber: Kaspersky kurulu sistemde YouTube arama çubuğu gecikmesi çözümü | Technopat Sosyal

Senin o iyi dediğin Kaspersky'ı kullananlar Facebook gruplarında ne fidye virüsleri yiyor biliyor musun?
Antivirüs %100 koruma sağlıyor diye bir şey yok zaten.
Sistemde antivirüs de olsa kullanıcı dikkatli olmadığı sürece o antivirüsün hiçbir anlamı yok.

O tür kişilere kulak asmayın. Kimlerin yediğini sosyalde çok kez görüyorum ve forumda.

Tüm dünya bu forumda değil maalesef, Kaspersky'yi neden bu kadar savunuyorsunuz? İsterseniz size resimleri buraya bırakırım fakat uzun zaman oldu resimleri bulmam bayağı bir zaman alır. Her antivirüs virüsleri yakalamakta %100 uzman değil. Ben uzun yıllardır antivirüs programlarını sanal makinemde test ediyor, Facebook gruplarında insanlara yardımcı oluyorum. Yeni çıkan çoğu fidye virüslerini yakalamakta başarısız olduğu için ve Bitdefender'in bu konuda daha hızlı olduğunu tecrübe edindim. Lütfen artık insanlara bu şekilde davranmayın. Ben sizden daha tecrübeliyim, bunu size söyleyebilirim. Burada insanlara çok yardımcı olmuyorum. Facebook'daki yabancı arkadaşlarımla daha iyi anlaştığım için buraya çok uğramıyorum da zaten. Comodo Bitdefender gibi yazılımları öneriyoruz. Kaspersky'nin veritabanı bu konuda yavaş ben dürüst bir insanım bana güvenebilirsiniz ama güvenmiyorsanız ve bana iftira atarsanız o resimleri bulup buraya getiririm elinde sonunda @Vâreste Feylesof adlı arkadaşa Kaspersky'nin bedava sürümünde güvenlik duvarı olmadığını kanıtlamak için sanal makineye zamanımı ayırıp Kaspersky kurup göstermiş insanım ben.

Anti-Malware taraması ile Ransomware'yi tespit ettik hatta dosyayı VirusTotal'de taratıp tespit eden virüs programlarına baktık.

Comodo algılamıyordu çünkü zaten bu tür virüsleri veritabanı ile zaten yakalamıyor hips ve Auto containment ile veya sezgisel olarak yakalayabiliyor ama çoğu zaman fark ettim bazılarını algılıyordu bazı algıladıklarını Kaspersky'nin algılamadığına gözlerimle şahit oldum hatta bunun birer sonuçunu paylaşmıştım Akil Gündoğan hocamızla tartışırken bulursam forumda onu da buraya bırakırım.

Zonealarm algılamıyordu sebebi ise Kaspersky'nin veritabanını kullanması önermemin sebebi zaten içerisinde bedavadan güvenlik duvarı ve gelişmiş koruma özellikleri barındırması.

Kaspersky algılamıyordu.

Bitdefender algılıyordu.

ESET algılıyordu aslında önermediğim bir anti virüs yazılımıdır ama kendisi algılıyordu.

Avast algılıyordu normalde önermediğim bir yazılımdır ama bu da algılıyordu.

AVG algılıyordu.

Avira algılamıyordu.

Symantec algılıyordu.

Windows Defender algılamıyordu.

Ben hatta bunu sürekli olarak kontrol ettim çünkü antivirüs yazılımları konusunda bayağı bir merağım var yaklaşık yanlış hatırlamıyorsam 3 hafta boyunca kontrol ettim ve durum hep aynıydı.

Virus Total sonuçlarını bulursam buraya bırakırım birine kanıtlamak zorunda olacağımı düşünmüyordum. Üst üste farklı farklı Linux dağıtımları kurunca yok oldu tabii keşke USB'ye kaydetşey mişim belki Facebook'dan arayıp bulurum tekrar çünkü bayağı bir grup ve mesajlar var.

Yani size şöyle söyliyelim ben birçok antivirüs yazılımını kullandım ve test ettim aralarındaki en iyilerini de seçtim.

Comodo Internet Security Premium.

Zonealarm Free antivirus + with firewall.

Bitdefender antivirus Free.

Norton Security Deluxe.

Bu 4 yazılım benim en çok önerdiğim yazılımdır ve kimse bana çıkıp da bu yazılımları kimse kötüleyemez. Kötüleyen zaten Kaspersky fanboyudur ve hayatında tek görüp duyduğu antivirüs de odur bence. Bu forumda antivirüs yazılımlarının en iyi olduğunu insanlara anlatmaya çalışıyorum ama başarılı olamıyorum. Bir ara test videosu çekecektim ama zamanım olmadı. Test videoları için kanal açmayı planlıyorum, siz de izlersiniz karar verirsiniz.

Eğer tartışmaya düzgün şekilde açıksanız bu antivirüs yazılımları ile ilgili sizinle güzel güzel tartışırım birbirimize cahil diye hakaret etmeden ne dersiniz? Veya bana cahil diyecekseniz ben size cahilliğinizi gösterebilirim.

Söylediğim gibi sizin gibilerle tartışmaya açık değilim, bilgi seviyesi düzgün olanla konuşmayı devam ettiririm. Konuda yazdıklarınız da bilgi seviyenizi gösteriyor. Kaspersky free olana firewall yokmuş da test etmiş de :D Bunu zaten çıktığında açıkladık neyini test edip kanıtlıyorsun? Üretici de bunu bildiiryor zaten eksiklerini.
Comodo bir işe yaramaz diğer sağlam AV'ler yanında. Kim olduğumu ilk olarak öğrenin sonra bilgilerinizi güncelleyin yetersiz bilgiyle yanlış şeyleri savunuyorsunuz.

Tüm dünya bu forumda değil maalesef, Kaspersky'yi neden bu kadar savunuyorsunuz? İsterseniz size resimleri buraya bırakırım fakat uzun zaman oldu resimleri bulmam bayağı bir zaman alır. Her antivirüs virüsleri yakalamakta %100 uzman değil. Ben uzun yıllardır antivirüs programlarını sanal makinemde test ediyor, Facebook gruplarında insanlara yardımcı oluyorum. Yeni çıkan çoğu fidye virüslerini yakalamakta başarısız olduğu için ve Bitdefender'in bu konuda daha hızlı olduğunu tecrübe edindim. Lütfen artık insanlara bu şekilde davranmayın. Ben sizden daha tecrübeliyim, bunu size söyleyebilirim. Burada insanlara çok yardımcı olmuyorum. Facebook'daki yabancı arkadaşlarımla daha iyi anlaştığım için buraya çok uğramıyorum da zaten. Comodo Bitdefender gibi yazılımları öneriyoruz. Kaspersky'nin veritabanı bu konuda yavaş ben dürüst bir insanım bana güvenebilirsiniz ama güvenmiyorsanız ve bana iftira atarsanız o resimleri bulup buraya getiririm elinde sonunda @Vâreste Feylesof adlı arkadaşa Kaspersky'nin bedava sürümünde güvenlik duvarı olmadığını kanıtlamak için sanal makineye zamanımı ayırıp Kaspersky kurup göstermiş insanım ben.

Anti-Malware taraması ile Ransomware'yi tespit ettik hatta dosyayı VirusTotal'de taratıp tespit eden virüs programlarına baktık.

Comodo algılamıyordu çünkü zaten bu tür virüsleri veritabanı ile zaten yakalamıyor hips ve Auto containment ile veya sezgisel olarak yakalayabiliyor ama çoğu zaman fark ettim bazılarını algılıyordu bazı algıladıklarını Kaspersky'nin algılamadığına gözlerimle şahit oldum hatta bunun birer sonuçunu paylaşmıştım Akil Gündoğan hocamızla tartışırken bulursam forumda onu da buraya bırakırım.

Zonealarm algılamıyordu sebebi ise Kaspersky'nin veritabanını kullanması önermemin sebebi zaten içerisinde bedavadan güvenlik duvarı ve gelişmiş koruma özellikleri barındırması.

Kaspersky algılamıyordu.

Bitdefender algılıyordu.

ESET algılıyordu aslında önermediğim bir anti virüs yazılımıdır ama kendisi algılıyordu.

AVG algılıyordu.

Avira algılamıyordu.

Symantec algılıyordu.

Ben hatta bunu sürekli olarak kontrol ettim çünkü antivirüs yazılımları konusunda bayağı bir merağım var yaklaşık yanlış hatırlamıyorsam 3 hafta boyunca kontrol ettim ve durum hep aynıydı.

Virus Total sonuçlarını bulursam buraya bırakırım birine kanıtlamak zorunda olacağımı düşünmüyordum. Üst üste farklı farklı Linux dağıtımları kurunca yok oldu tabii keşke USB'ye kaydetşey mişim belki Facebook'dan arayıp bulurum tekrar çünkü bayağı bir grup ve mesajlar var.

Yani size şöyle söyliyelim ben birçok antivirüs yazılımını kullandım ve test ettim aralarındaki en iyilerini de seçtim.

Norton Security Deluxe.

Bu 4 yazılım benim en çok önerdiğim yazılımdır ve kimse bana çıkıp da bu yazılımları kimse kötüleyemez. Kötüleyen zaten Kaspersky fanboyudur ve hayatında tek görüp duyduğu antivirüs de odur bence. Bu forumda antivirüs yazılımlarının en iyi olduğunu insanlara anlatmaya çalışıyorum ama başarılı olamıyorum. Bir ara test videosu çekecektim ama zamanım olmadı. Test videoları için kanal açmayı planlıyorum, siz de izlersiniz karar verirsiniz.

Eğer tartışmaya düzgün şekilde açıksanız bu antivirüs yazılımları ile ilgili sizinle güzel güzel tartışırım birbirimize cahil diye hakaret etmeden ne dersiniz? Veya bana cahil diyecekseniz ben size cahilliğinizi gösterebilirim.
Dostum dediklerinde haklı olabilirsin, sonuçta bilinçli bir kullanıcı olduğum için zaten virüslere pek açık değilim, bazen PDF bulmak için fazla araştırma yapıyorum, onda da zaten bulduktan sonra Power Eraser, MBAW, KIS ile taratıyorum sürekli. Kaspersky fanboyluğu yapan yok burada, çokça önerilmesinin sebebi sadece kalitesiyle tüm dünyaya kendini kanıtlamış olması, insanların, şirketlerin bu program üzerinde yüzlerce farklı testler yapması ve bu testlerin neredeyse hepsinde başarılı olması. Comodo IS eskiden kullandığım güzel bir yazılımdı fakat son birkaç senedir artık şirketler bile testlerini yapmamakta, insanlar inceleme videolarına bile almamakta. Son 3 yıldır kullanmadığım için durumu hakkında bilgim yok. Kısacası piyasada ESET, Norton, Avira, Kaspersky ve Bitdefender'ı ücretli sürümleriyle son 1 seneye kadar sürekli olarak kullandım. İçlerinde beni en rahat ettiren 2'si Norton ve KIS oldu, Bitdefenderın bindirdiği yükün haddi hesabı yoktu.
Ayrıca sözlerinde de şu dikkatimi çekiyor, sürekli olarak "bulabilirsem, arayabilirsem, belki silmişimdir" gibi keskin olmayan cümleler ortaya attığın için konuya bir boyut kazandıramıyorsun. Çıkıp da eskiden şurada şurada çalıştım, her türlü veritabanını denedim, test ettim, en iyisi budur, bulabilirsem atarım demek inandırıcılık ve argümanına gerçekçilik kazandırmıyor.

Kaspersky algılamıyordu.

Bitdefender algılıyordu.

AVG algılıyordu.

Avira algılamıyordu.

Symantec algılıyordu.

Norton Security Deluxe.

Dostum burada hiç kendini yorma. O cevap vermeye uğraştığın eleman kendi egosunda boğulan ve kendini herkesten üstün bir bilgiye sahip olduğunu sanan birisi. O gibi insanlara bir şey anlatamazsın çünkü anlamazlar. Adama takılma ve gecikme sorunu yapıyor diyorum verdiği cevap ise o kadar koruyor bırak bir zahmet kassın ne olacak ondan diyor. Bu cevabı veren bir kişi kendini istediği kadar bilgili görsün yada bilgili olsun hiç bir önemi yok. Yazdığı şu cümleden bile ne kadar bilgisiz olduğu açıkça ortada. Onlar at gözlüklerini takıp yollarına devam etsinler. Kulaktan kulağa aktarılan cümleler ile ilahlaştırdıkları program ile övünmeye devam etsinler.

Söylediğim gibi sizin gibilerle tartışmaya açık değilim, bilgi seviyesi düzgün olanla konuşmayı devam ettiririm. Konuda yazdıklarınız da bilgi seviyenizi gösteriyor. Kaspersky Free olana firewall yokmuş da test etmiş de :D bunu zaten çıktığında açıkladık neyini test edip kanıtlıyorsun? Üretici de bunu bildiiryor zaten eksiklerini.
Comodo bir işe yaramaz diğer sağlam Av'ler yanında. Kim olduğumu ilk olarak öğrenin sonra bilgilerinizi güncelleyin yetersiz bilgiyle yanlış şeyleri savunuyorsunuz.

Elimden geldiğince resimleri bulup getirdim daha bunun gibi birçok örnek var.

Comodo çok işe yarar hatta ve hatta bir antivirüsün yanına kurarsanız Comodo güvenlik duvarını çok yüksek ölçüte güvenlik sağlar tabii siz bunu bilmiyorsunuz.

Neyse daha fazla görsel bulursam buraya koyarım technopattakı virus Total sonuçunuda buraya getireceğim şimdi.

@Emreex0

@Dodo1903

@Sepulcher
Söylediğim gibi sizin gibilerle tartışmaya açık değilim, bilgi seviyesi düzgün olanla konuşmayı devam ettiririm. Konuda yazdıklarınız da bilgi seviyenizi gösteriyor. Kaspersky free olana firewall yokmuş da test etmiş de :D Bunu zaten çıktığında açıkladık neyini test edip kanıtlıyorsun? Üretici de bunu bildiiryor zaten eksiklerini.
Comodo bir işe yaramaz diğer sağlam AV'ler yanında. Kim olduğumu ilk olarak öğrenin sonra bilgilerinizi güncelleyin yetersiz bilgiyle yanlış şeyleri savunuyorsunuz.
How to back your files uzantılı adlı dosya diğer dosyaları şifreliyor ama kaspersky oluşturduğu .exeler için uyarı veriyor sürekli ama bir işe yaratığı yok.

Dosya Ekleri

• 107917884_3150832368367481_4006778787462119682_n.jpg
    107917884_3150832368367481_4006778787462119682_n.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 75
  • 118635319_1388946174634892_7642925731487683534_o.jpg
    118635319_1388946174634892_7642925731487683534_o.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 48
  • 119940233_2745648405706574_5008448306784749164_n.jpg
    119940233_2745648405706574_5008448306784749164_n.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 45
  • 119908216_2745648492373232_575875681836124281_n.jpg
    119908216_2745648492373232_575875681836124281_n.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 40
  • 125569287_1074842979631994_1733627445344500881_o.jpg
    125569287_1074842979631994_1733627445344500881_o.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 40
  • 123212375_1063599310756361_6967270827895788569_o.jpg
    123212375_1063599310756361_6967270827895788569_o.jpg
    107,3 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Yahu hala kendini küçük düşürüyorsun. Bana kanıt olarak Kaspersky'ın sistemi kurtardığının kanıtını atıyorsun sonra COMODO diyorsun. Yeterli bilgin yok boşuna yazma artık.
Zararlı bulaşırken sistemde Kaspersky yüklü değil zararlı bulaşması doğal.
Kendi kendini bitirme bu kadar :)

Yahu hala kendini küçük düşürüyorsun. Bana kanıt olarak Kaspersky'ın sistemi kurtardığının kanıtını atıyorsun sonra Comodo diyorsun. Yeterli bilgin yok boşuna yazma artık.
Zararlı bulaşırken sistemde Kaspersky yüklü değil zararlı bulaşması doğal.
Kendi kendini bitirme bu kadar :)

Az önce resimleri ayrı attığım için yanlış anlamış olabilirsiniz bir de şu şekilde atayım size fotoğrafı aslında orada hayatını kurtarmak için savaşıyor ama virüs bir şekilde yeni de dosyalarını şifreliyor.
:). Diğerlerinde evet yüklü değil orada böyle bir forumun olduğunu kanıtlamak için bu resimleri gönderdim Kaspersky yüklü olanlar zaten belirgin ve bir tane görselde Kaspersky kullanılmasına rağmen kişinin dosyaları şifrelenmiş. :)

Yetersiz bilgi konusuna gelirsek sizden daha bilgiliyim bu konuda şüpheniz olmasın. :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2021-01-27 04-02-05.png
    Ekran Görüntüsü - 2021-01-27 04-02-05.png
    361,9 KB · Görüntüleme: 54

Geri
Yukarı