Kaspersky her virüsü bulur mu?

Ya virüs o dosyaların içine girmişse.
Dosyaların içine girmişse zaten Kaspersky tespit edecektir.
Ya aslında ilk şüphem SSD'min 360 GB boş alanı varken bir anda 260'a düşmesi oldu. Belki ben fark etmemiş olabilirim.
Bunun illa malware ile alakası olamaz.

• Sistem dosyalarının güncellenmesi
  • Pagefile
  • Oyun updateleri ve daha fazlası gibi sebepler.

Kanka benim pek bilgim yok zaten onun için soruyorum.
Malware'ler o kadar şüphe çekmeye çalışmazlar, adı üstünde zararlı yazılım. Neden kendini açığa vermeye çalışsın ki.

Hocam virüsler en az alanı kaplayıp en az dikkati çekmeye çalışır bir anda 100GB yer kaplayacak virüsü yapan biri ya troll yapıyordur tabii bilgim yok PC'nin dosyalarıyla oynayıp 100 GB dolu gibi gösterebilirler mi ama neyse anladınız.
Adware adlı malware türü artık pek sık rastlanan malware'lerden değil. Zaten olsaydı bile Defender bile tespit eder

Güvenlik yazılımlarının virüs gibi kötü amaçlı yazılımların bilgilerini içeren veritabanları olur ve bilgisayarınızdaki tüm dosyaları o veritabanıyla karşılaştırarak virüsleri tespit etmeye çalışır, ayrıca bazı yazılımlar buna ek olarak yapay zekayla programların davranışlarını gözlemleyerek veritabanında henüz yer almayan potansiyel zararlıları da tespit etmeye çalışır.

Ayrıca güncel güvenlik tehditlerini de tespit edebilmesi için bu veritabanının sürekli güncellenmesi gerekir. Birçok kaliteli güvenlik yazılımı gerek kaliteli veritabanları gerek yapay zekaya dayalı özellikleriyle oldukça yüksek başarı oranlarıyla virüsleri tespit edebilmektedir ancak bu hiçbir zaman hayattaki her şey gibi %100 kusursuz değildir.

Ancak bilgisayarınızın boş alanının birden düşmesi illa da kötü amaçlı yazılım olarak bir şey değil, başka bir sebebi de olabilir, hatta tipik olarak zararlı yazılımlar çoğunlukla boş alanınızı radikal şekilde düşürecek kadar yer kaplamazlar veya buna sebep olacak bir faaliyette bulunmazlar, tabi her şey gibi istisnalar olabilir.

Hayır bulamaz.

Gelişmiş modern MBR virüsünü bulamıyor nedense. Gerçi ClamAV hariç hiç biri bulamadı Virustotal'de.

Hocam virüsün işi gücü yok 100 GB'lık yer mi kaplayacak?
Var öyle virüs. Sürekli çoğalıyor. Ben CPU'ya çoğalan virüs yapmıştım ama az yer kaplıyordu.

Geri
Yukarı