Kaspersky kötüye mi gidiyor?

SwishTTT

Hectopat
Yer
Karolinska University Hospital, Solna, İsveç
Daha fazla  
Evet arkadaşlar son zamanlarda testler, olsun insanların deneyimleri olsun. Sanki biraz aşağı, ilerliyor gibi düşüncelerinizi merak ediyorum. Aşağıya yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Hocam birinciyle arasında 3 test dosyası var. Çok fark yok. Siam Alam testlerine de bakın.

Onun dışında Defenderin %99 koruduğu yazmış. İnanıyor musunuz?
Tabii ki tam değil ama insanlar tarafından övülen bir site. Tek testlere bakmıyorum genel olarak söylüyorum.

Çöküş söz konusu değil, istihbarat ağından gelen verilerin azaldığını düşünüyorum. Özellikle şu son Ukrayna-Rusya olaylarından sonra Avrupa genelinde ve Amerika-Kanada genelinde Kaspersky ürünlerinin kullanımının azalacağını söylüyorlardı. Bu olduysa eğer (ücretsiz çözümler özellikle) Kaspersky'ın istihbarat ağı ciddi şekilde kesilmiş demektir. Ücretsiz ürünler dahil tüm ürünlerinden topladığı verilerle bu kadar geniş ve tutarlı veritabanını yapabiliyor.

Yine de çöküşe girdiğini sanmıyorum, Kaspersky bundan önce de tespitlerde 90 altını gördüğü oldu. Dönem dönem olabilecek şeyler.

Çöküş söz konusu değil, istihbarat ağından gelen verilerin azaldığını düşünüyorum. Özellikle şu son Ukrayna-Rusya olaylarından sonra Avrupa genelinde ve Amerika-Kanada genelinde Kaspersky ürünlerinin kullanımının azalacağını söylüyorlardı. Bu olduysa eğer (ücretsiz çözümler özellikle) Kaspersky'ın istihbarat ağı ciddi şekilde kesilmiş demektir. Ücretsiz ürünler dahil tüm ürünlerinden topladığı verilerle bu kadar geniş ve tutarlı veritabanını yapabiliyor.

Yine de çöküşe girdiğini sanmıyorum, Kaspersky bundan önce de tespitlerde 90 altını gördüğü oldu. Dönem dönem olabilecek şeyler.

Geçtiğimiz aylarda bunun hakkında bir ödev yapmıştım. Batı'nın güvenlik endişeleri ciddi görünüyordu. Eğer ciddi ciddi kullanım azaldıysa sıkıntı olabilir elbet. Çünkü AB'den ve ABD'den toplanan kullanıcı verileri büyük önem arz ediyor, orada internete bağlı çok insan var nasılsa.

Evet arkadaşlar son zamanlarda testler, olsun insanların deneyimleri olsun. Sanki biraz aşağı, ilerliyor gibi düşüncelerinizi merak ediyorum. Aşağıya yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Ben Norton kullanıyorum daha iyi bence.

Ben Norton kullanıyorum daha iyi bence.

Bende kullandım hata 2 yılık lisans aldım. Ama garip bir şekilde sistemde huzursuzluklar çıkarmaya başladı. Oyunların kapanması kasması bilgisayarın kasması gibi sonra iade edip Kaspersky geçtim PC şu an rahat.

Geri
Yukarı