Kaspersky Password Manager güvenilir midir?

Zaten aşırı önemli olanları kaydetmeyi düşünmüyorum ve hala kullanmakta kararsızım. İlk başta Google ve benzeri şirketlerin çoğu ücretsiz internet/browser sağlayarak reklamlar aracılığıyla bizim üstümüzden para kazanmayı amaçlıyorlar. Ne kadar gizli olursak olalım her türlü bu hizmetleri kolaylık açısından kullanacağız gibi geliyor. Şimdi Tor Browser ve DuckDuckGo hakkında araştırma yapıyorum ama gizlilik açısında %100 sonuç diye bir şey yokmuş. Zaten DuckDuckGo olsun, VPN olsun, hepsi herhangi bir sorun olduğunda kullanmak için IP adreslerimizi ve meta bilgilerimizi tutuyorlarmış. Çok daha ilerisini düşünmek için bayağı bir paranoyak olmak gerekiyor sanırım. Zaten sadece yazılım, teknoloji konusunda tutkum olduğu için böyle şeyleri araştırıyorum. Siber güvenlik uzmanı olmayacağım için böyle şeyleri çok da takmama gerek yok sanırım :D bence bir ev kullanıcısı için eğer doğruluğunu öğrenebilirsem DuckDuckGo ve Tor Browser yeterli olur sanırım? Ne dersiniz? @Murat5038, @24099.

Google'dan kaçış olacağını düşünmüyorum.
Android, Google arama motoru, Gmail, Google Chrome. Bana sadece Android yetiyor. Android kullanıcısıyım. Bence Google Chrome'a kaydedin.

Google'dan kaçış olacağını düşünmüyorum.
Android, Google arama motoru, Gmail, Google Chrome. Bana sadece Android yetiyor. Android kullanıcısıyım. Bence Google Chrome'a kaydedin.

Şu an hala araştırıyorum. Android kulanmıyorum ama IOS'da aynı şekilde ne yaptığımızı izliyormuş. Yani internette gizlilik aslında aşırı derecede zor. Hackerlığa giriş yapmak lazım ki %99.99 gizli olabilelim :D. Tabii ki benim tek derdim şifrelerimin ya da kredi kartlarımın çalınmaması. İçerisinde pek büyük miktar bulunmuyor da olsa... Şimdi Tor Browser hakkında genellikle ev kullanıcılarına hitap etmeyen yönleri olduğunu öğrendim. Mozilla Firefox geçip Google komple bırakmayı planlıyorum ama Google ne yapıyorsa Mozilla Firefox'da aynı şeyi yapıyordur gibi geliyor. Bilmiyorum bakalım daha çok araştırdıkça hangisi doğru onu bulmaya çalışacağım.

Bence bir ev kullanıcısı için eğer doğruluğunu öğrenebilirsem DuckDuckGo ve Tor Browser yeterli olur sanırım?
Gizlilik açısından diyorsa Tor, Brave iddiaları var ancak normal tarayıcılarda da gizlilik seçeneklerin var. Gizli sekme özellikleriyle gizli kalabilirsin. Tor altyapısı zaten Mozillaya dayandığından onu da kullanabilirsin güncellik açısından.

Gizlilik açısından diyorsa tor, Brave iddiaları var ancak normal tarayıcılarda da gizlilik seçeneklerin var. Gizli sekme özellikleriyle gizli kalabilirsin. Tor altyapısı zaten mozillaya dayandığından onu da kullanabilirsin güncellik açısından.

Tor Browser indirme ve kullanımlarına baktığımda yüklemesi uğraştırıcıymış. Hatta birisi Tor Browser kullanırken hacklenme konusu açmış ama indirdiği içeriklerden dolayı büyük ihtimalle. Sizce şu anlık bir ev kullanıcısı için gizliliğe daha çok önem veren Firefox mu? Brave mi? İnternet alışverişini çok sık yapmıyorum ama YouTube ve internet sitelerini sık sık kullanıyorum.

gizliliğe daha çok önem veren Firefox mu? Brave mi?
İkisi de olabilir hangisi hoşuna giderse. Kullanıp görebilirsin.
Hatta birisi Tor Browser kullanırken hacklenme konusu açmış ama indirdiği içeriklerden dolayı büyük ihtimalle.
Dediğim gibi gizlilik ayrı hack zararlı meselesi, güvenlik açığı ayrı mesele.
Tor ağı zararlıların en çok kullanıldığı adres birkaç yıl içinde :) Hacklenmesi normaldir.

Ayrıca ekleme yapmak istiyorum. Bana kalırsa böyle uygulamalara gerek yok. Şifreleri başka bir uygulama ile paylaşmayı doğru bulmuyorum. Bunun yerine şifre kombinasyonu geliştirebilirsiniz. Böylece her site her üyeliğiniz için hem farklı farklı yani o siteye özgü şifreleriniz olur hem de asla unutmazsınız bu şifreleri. Ben bu şekilde davranıyorum. Not almama gerek kalmadan her sitede farklı şifrelerim olmuş oluyor.
Şifre yöneticileri bile şifreleri görmüyor.

Ayrıca ekleme yapmak istiyorum. Bana kalırsa böyle uygulamalara gerek yok. Şifreleri başka bir uygulama ile paylaşmayı doğru bulmuyorum. Bunun yerine şifre kombinasyonu geliştirebilirsiniz. Böylece her site her üyeliğiniz için hem farklı farklı yani o siteye özgü şifreleriniz olur hem de asla unutmazsınız bu şifreleri. Ben bu şekilde davranıyorum. Not almama gerek kalmadan her sitede farklı şifrelerim olmuş oluyor.
Bencede ben aklıma bırakıyorum kendimi aklım kendi kendine rastgele alakasız 30 harfli şifre oluşturuyor bir daha unutmuyorum o şifreyi
Güvenilirdir.

Ama benim tavsiyem al eline bir defter yaz içine. Birisi fiziksel olarak okumadığı sürece en güvenli yöntemdir.
Bence i aadece mavi ışık ilw görünen mürekkep ile de yapılabilir sonuçta insanlar kağıdı boş sanacak kim düşünsün biri huna mavi ışık ile görünen mürekkeple şifre yazmıştır diye

Bencede ben aklıma bırakıyorum kendimi aklım kendi kendine rastgele alakasız 30 harfli şifre oluşturuyor bir daha unutmuyorum o şifreyi
350+ şifrem var. Diyelim ki 50 tane olsun. Eğer rastgele hazırlanmış 30 karakterli 50 şifreyi tekrar tekrar pratik yapmadan hatırlayabiliyorsan bir yerlere haber ver, inanılmaz para kazanabilirsin bu hafızayla.

350+ şifrem var. Diyelim ki 50 tane olsun. Eğer rastgele hazırlanmış 30 karakterli 50 şifreyi tekrar tekrar pratik yapmadan hatırlayabiliyorsan bir yerlere haber ver, inanılmaz para kazanabilirsin bu hafızayla.
Bende hespa az sayayım:
Roblox var,Minecraft var,Epic var,Google var,Ubisoft var,Geforce now var, Technopat var,simpelrockets ve simpleplanes var,Call of Duty var Başka da birşey yok diğerleri saçma siteler saçma sitelere 1 ortak şifre var
Son olarak Discord vardı

Yeni konular

Geri
Yukarı