Kaspersky Plus alınır mı?

Deva Bulmam

Decapat
Merhaba,

Biliyorsunuz ki artık 2024 yılındayız. Günümüzde Kaspersky Plus veya Standard alınmasını önerir misiniz?

@Dutchman, hocam siz zamanında şöyle bir konu açmıştınız: Kaspersky Plus Beklediğimiz Kadar Başarılı Olmayabilir

Ama o günden bugüne Kaspersky toparladı gibi kendini. Günümüzde Kaspersky korumasını başarılı buluyor musunuz? Sizin şimdiki Kaspersky hakkında fikirleriniz nedir?

Teşekkürler...

Merhaba,

Biliyorsunuz ki artık 2024 yılındayız. Günümüzde Kaspersky Plus veya standard alınmasını önerir misiniz?

@Dutchman, hocam siz zamanında şöyle bir konu açmıştınız: Kaspersky Plus Beklediğimiz Kadar Başarılı Olmayabilir

Ama o günden bugüne Kaspersky toparladı gibi kendini. Günümüzde Kaspersky korumasını başarılı buluyor musunuz? Sizin şimdiki Kaspersky hakkında fikirleriniz nedir?

Teşekkürler...

Alınmaz hocam gerek yok bu tarz yazılımlara.

Merhaba,

Biliyorsunuz ki artık 2024 yılındayız. Günümüzde Kaspersky Plus veya Standard alınmasını önerir misiniz?

Teşekkürler...
Şahsen ben av kullanmıyorum fakat Kaspersky standart işinizi görecektir bence hocam şimdiden hayırlı olsun.

Merhaba,

Teşekkürler...
Günlük hayatında bilgisayarı çok kullanıyorsan ve virüs yada phishing yemek istemiyorsan alabilirsin gayet güzel bir anti-virüs.

Merhaba,

Teşekkürler...
Ancak bitdefender'in deneme versiyonunuda kullanabilirsiniz.

Korsan oyun indirmedikçe bir sıkıntı olmaz. Beni bu mesajıma kadar tanıyan herkez korsan sevdamı bilir. Ama tövbe ettim artık korsan indirmiyorum. Param yoksa oynamıyorum, Varsa alıp oynuyorum :) Giren virüs çoğunlukla korsandan girer zaten.

Korsan oyun indirmedikçe bir sıkıntı olmaz. Beni bu mesajıma kadar tanıyan herkez korsan sevdamı bilir. Ama tövbe ettim artık korsan indirmiyorum. Param yoksa oynamıyorum, Varsa alıp oynuyorum :) Giren virüs çoğunlukla korsandan girer zaten.
Eskiden korsan oyunlarda bu kadar virüs yoktu. Hatta virüs bile algılamazdı, şimdi bu virüs olayları çok tutuldu heralde ne kursak Windows Defender tespit ediyor...

Hocam mesela ben Kaspersky Free kullanıyorum. MP3 dönüştürücü siteden müzik İndirirken bazen "İndirme Reddedildi" Uyarısı alıyorum. Virüsleri falan bulabiliyor. Gayet iş görüyor.

Fiyattan bağımsız konuşacak olursam eğer, tercih edeceğim tek yazılım ESET Home Security olurdu. Fakat ESET'in ne yazık ki Türkiye fiyatlandırması uçuk, o fiyata değmiyor. Bu durumda alternatiflere bakmak gerek.

Kaspersky ise ilginç şekilde bir öğün parasına 1 yıllık abonelikler veriyor ki bana kalırsa alınması gerekli. Ben daha önceden Kaspersky IS kullandığım için otomatik Standard pakete geçiş yaptı fakat yenileme döneminde Premium geçeceğim. En yüksek paketi dahi 185₺ civarında satışta.

O açtığım konuda uygulamanın ilk zamanlarında ciddi eksikleri vardı, gerek tespitte gerek temizlemede. Şu anlık bir sorun göremiyorum fakat nedendir bilinmez, zaman zaman tespitlerde başarısız oluyor. Örneğin Grayware olarak sınıflandırılan bir nesneyi tespit etmeyip kaçırabiliyor, VT sonucundan buluyor.

Bu kendi ayarlarımdan da kaynaklı olabilir fakat genel olarak Kaspersky'ı IS zamanlarında daha başarılı buluyorum hala. Fakat elbette 185₺ gibi bir fiyata kaçırılmaması gereken bir ürün, kesinlikle alınır zira Defender yetersiz, Bitdefender uçmuş durumda, ESET satış yapmamak için özel fiyatlandırma yapıyor resmen. Geriye bir tek Kaspersky, Norton gibi firmalar kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı