Kaspersky Plus alınır mı?

Fiyattan bağımsız konuşacak olursam eğer, tercih edeceğim tek yazılım ESET Home Security olurdu. Fakat ESET'in ne yazık ki Türkiye fiyatlandırması uçuk, o fiyata değmiyor. Bu durumda alternatiflere bakmak gerek.

Kaspersky ise ilginç şekilde bir öğün parasına 1 yıllık abonelikler veriyor ki bana kalırsa alınması gerekli. Ben daha önceden Kaspersky IS kullandığım için otomatik Standard pakete geçiş yaptı fakat yenileme döneminde Premium geçeceğim. En yüksek paketi dahi 185₺ civarında satışta.

O açtığım konuda uygulamanın ilk zamanlarında ciddi eksikleri vardı, gerek tespitte gerek temizlemede. Şu anlık bir sorun göremiyorum fakat nedendir bilinmez, zaman zaman tespitlerde başarısız oluyor. Örneğin Grayware olarak sınıflandırılan bir nesneyi tespit etmeyip kaçırabiliyor, VT sonucundan buluyor.

Bu kendi ayarlarımdan da kaynaklı olabilir fakat genel olarak Kaspersky'ı IS zamanlarında daha başarılı buluyorum hala. Fakat elbette 185₺ gibi bir fiyata kaçırılmaması gereken bir ürün, kesinlikle alınır zira Defender yetersiz, Bitdefender uçmuş durumda, ESET satış yapmamak için özel fiyatlandırma yapıyor resmen. Geriye bir tek Kaspersky, Norton gibi firmalar kalıyor.
Hocam Kaspersky ile Norton arasında fazla fark var mı kalite bakımından?

Yeni konular

Geri
Yukarı