Kaspersky tehlikeli URL algıladı

Eki Görüntüle 472915

Rapor öyle demiyor ama. Sil dediklerim hala duruyor. Chrome oturum açıkken yaptığına emin misin? Oturum açıksa zaten önemli bir şeyin yok senkron ayarlarından uzantılar tikini kaldır. Tekrar taratıp sil.
Evet oturum açıkken yaptım bütün işlemleri. Evet bilgisayarda öyle önemli bir şey saklamıyorum. Dediklerini yapıp döneceğim hemen.
Edit: Dediğini yaptım ve malwarebytes'tan tekrar taratıp sildim 3 tane malware ve sistemi yeniden başlatıp tekrar Chrome'a girip tarama yaptırdım yine 3 tane malware buldu.

Son düzenleme:
Dediğini yaptım ve malwarebytes'tan tekrar taratıp sildim 3 tane malware ve sistemi yeniden başlatıp tekrar Chrome'a girip tarama yaptırdım yine 3 tane malware buldu.
O zaman yapamamışsın daha. Dediğim uzantı tikini kapatmıyorsun senkrondan.

yapıyorum. Basit bir işlem dediğiniz gibi yapıp, malwarebytestan taratıp olan malwareleri sildim ve tekrar başlattım sistemi programın isteği üzerine ve Chrome'u tekrar açtığımda tekrar geldi malwareler. Formatla tamamen kurtulabilir miyim bu işten? Bilgisayarda oyun dışında bir şey yok zaten.

Dosya Ekleri

• uzantı.PNG
    uzantı.PNG
    11,8 KB · Görüntüleme: 26
Uygulamalarla temaları da kapatın.
Dediklerinizi de kapayıp, tarama yapıp gelen malwareları silip sistemi tekrar başlattım. Bilgisayar açıldığında hiçbir şey açmadan direk malwarebytestan tarama yaptım, sonuç temiz çıktı fakat Chrome'u açıp tekrar tarama yaptığımda 3 tane malware buldu. Malwareler önceki paylaştığım logtakilerlle aynı.
.
Bir şey sormak istiyorum. Evdeki insanlar gönül rahatlığıyla telefonlarıyla Wi-Fiye bağlanabilir mi? Bu bir sorun teşkil eder mi ya da virüs internete bulaşıp da oradan telefona bulaşabilir mi?

Son düzenleme:
Bir şey sormak istiyorum. Evdeki insanlar gönül rahatlığıyla telefonlarıyla Wi-Fi'ye bağlanabilir mi? Bu bir sorun teşkil eder mi ya da virüs internete bulaşıp da oradan telefona bulaşabilir mi?
Sisteme bulaşan bir zararlı değil bunlar tarayıcıya bulaşan reklam zararlıları başka bir şey değil.

Bu klasör içindekileri sil:
C:\Users\PC-POLAT\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

Bu dosyayı da sil :
C:\Users\PC-POLAT\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Web Data

CCleaner indirip boş alanı temizle hariç işaretleyip temizlik yapın.

Sisteme bulaşan bir zararlı değil bunlar tarayıcıya bulaşan reklam zararlıları başka bir şey değil.

Bu klasör içindekileri sil:
C:\Users\PC-POLAT\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

Bu dosyayı da sil :
C:\Users\PC-POLAT\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Web Data

CCleaner indirip boş alanı temizle hariç işaretleyip temizlik yapın.
Anladım. Şu an işlerimi microsoft edgedan yapıyorum. Malware de bulmuyor. Chrome açılmadığı sürece sorun olmuyor. Reklam zararından çok bilgilere erişebilecek ve çevrimiçi izleyebilecek virüsler olarak okudum diğer sitelerde bu yüzden bu kadar kasdım kendimi. CC cleaner indirdim, özel temizleme sekmesinde gelişmiş kısmında “boş alanı sil” diye bir yer var ama tiki seçili değil zaten gelmiş kısmındaki hiçbir seçeneğe dokunulmuyor bu ayarlarla temizleyeyim mi?
Anladım. Şu an işlerimi microsoft edgedan yapıyorum. Malware de bulmuyor. Chrome açılmadığı sürece sorun olmuyor. Reklam zararından çok bilgilere erişebilecek ve çevrimiçi izleyebilecek virüsler olarak okudum diğer sitelerde bu yüzden bu kadar kasdım kendimi. CC cleaner indirdim, özel temizleme sekmesinde gelişmiş kısmında “boş alanı sil” diye bir yer var ama tiki seçili değil zaten gelmiş kısmındaki hiçbir seçeneğe dokunulmuyor bu ayarlarla temizleyeyim mi?
pardon değiştirilebiliyormuş ama “Boş alanı sil” zaten seçili değil. Birde yanlışlık olmaması için soruyorum. Kendi default seçtikleri haricinde tiklenmemiş çok seçenek var. Boş alanı sil haricindeki kutuların hepsini tikliyeyim mi yoksa default seçilenlerin haricinde kalanlara dokunmayıp, boş alanı sili yüklemeden temizlemeyi başlatayım mı?

Son düzenleme:
Boş alanı sil haricindeki kutuların hepsini tikliyeyim mi yoksa default seçilenlerin haricinde kalanlara dokunmayıp, boş alanı sili yüklemeden temizlemeyi başlatayım mı?
Boş alan seçilmeyecek şekilde ne varsa işaretle. İşaretlediklerini oku şifreler filan da var otomatik doldurma filan bunlar gerekliyse o kısımları işaretlemezsin.
Reklam zararından çok bilgilere erişebilecek ve çevrimiçi izleyebilecek virüsler olarak okudum diğer sitelerde bu yüzden bu kadar kasdım kendimi.
Yok öyle bir zararlı değil sadece Chrome'da girdiğin işte ne varsa izni hangisindeyse onları yapabilir. Chrome kaldırıp da deneyebilirsin ek olarak. Sonra C diskinde Chrome klasörlerini silip tekrar yüklersin.

Boş alan seçilmeyecek şekilde ne varsa işaretle. İşaretlediklerini oku şifreler filan da var otomatik doldurma filan bunlar gerekliyse o kısımları işaretlemezsin.

Yok öyle bir zararlı değil sadece Chrome'da girdiğin işte ne varsa izni hangisindeyse onları yapabilir. Chrome kaldırıp da deneyebilirsin ek olarak. Sonra C diskinde Chrome klasörlerini silip tekrar yüklersin.
Dediklerinizi harfiyen yaptım. CC Cleaner ile temizledim. İlginç bir şekilde Chrome'a girip technopat sosyale tekrar giriş yapmak için siteye girdiğim e-postam şifrem doldurulmuştu. Temizlik sırasında microsoft edge ile ilgili bir şey temizlenemedi hatası da geldi orayı atla yaptım. Şimdi malwarebytes taraması yapıp sonucu paylaşacağım. Birde CCCleaner analiz kısmında izleyicilerde Chromeda çok fazla izleyiciler var bu normal mi yoksa sorun teşkil eder mi? Bu zamana kadar kullandığım tek tarayıcı Chrome'du.
Dediklerinizi harfiyen yaptım. CC Cleaner ile temizledim. İlginç bir şekilde Chrome'a girip technopat sosyale tekrar giriş yapmak için siteye girdiğim e-postam şifrem doldurulmuştu. Temizlik sırasında microsoft edge ile ilgili bir şey temizlenemedi hatası da geldi orayı atla yaptım. Şimdi malwarebytes taraması yapıp sonucu paylaşacağım. Birde CCCleaner analiz kısmında izleyicilerde Chromeda çok fazla izleyiciler var bu normal mi yoksa sorun teşkil eder mi? Bu zamana kadar kullandığım tek tarayıcı Chrome'du.
Malwarebytes ile tarama yaptım fakat Chrome açıldıktan sonra yine malware buldu. Aynı malwareler öncekilerle. 3 tane. Yabancı sitelerde açık olan gmail hesabının senkranizasyonuyla alakalı olduğunu söylüyorlar. Gmailin bütün geçmişini ve bütün senkranizasyonunu temizleyip, çalıştır penceresinde %appdata% gibi bir yerden bazı dosyaların silinmesiyle kurtulabilindiği söyleniyor fakat gmailim baya eski her şeyi temizlersem her şey gider. En son çare bunu yapacağım.

Dosya Ekleri

• izleyici.PNG
    izleyici.PNG
    5,5 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Temizlik sırasında Microsoft edge ile ilgili bir şey temizlenemedi hatası da geldi
Hata değil uyarı. Edge açık olduğundan öyle der.
Birde CCleaner analiz kısmında izleyicilerde Chrome'da çok fazla izleyiciler var bu normal mi yoksa sorun teşkil eder mi?
Girdiğin sitelerin kayıtları onlar sorun olmaz gereksizleri kaldırabilirsin yine de.
Yabancı sitelerde açık olan gmail hesabının senkranizasyonuyla alakalı olduğunu söylüyorlar.
Senkronla ilgili zaten ancak Chrome mu Gmail mi hotmail mi orasını siz bileceksiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı