Kaspersky Chrome'da Tehlikeli URL virüsü

PoisonMath

Kilopat
Yer
Osmaniye
Arkadaşlar bu virüsten bir türlü kurtulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran Görüntüsü (3).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ne anlamadım. Kaspersky engellemiş URL veritabanında kötü amaçlı olduğundan dolayı.
Virüstotal'a gidip bi siteyi tarat bakalım.

@Silinen üye
Google Chrome'a virüs bulaşabilir.

@Silinen üye
Link: Scan report for http://unstopaccess.com/wpad.dat?be809684da39043432befacc7b0f4ae130108429 at 2017-05-03 10:54:26 UTC - VirusTotal
İndirilen dosyanın tarama sonucu: Antivirus scan for 7397b84a96ea91e6430ff468ee6daac2e7ed168079a1061b747c7dade9bf19f0 at 2017-02-08 13:38:26 UTC - VirusTotal
Oylaması kötü. Çoğu kişi zararlı olarak oylamış.
Kaspersky'nin gerçek zamanlı korumasını kapat. Malwarebytes Anti-Malware yükle. Malwarebytes Anti-Malware'nin gerçek zamanlı korumalarını kapat. Kaspersky'nin gerçek zamanlı korumasını aç. Malwarebytes Anti-Malware'nin protection ayarlarında bulunan "Scan for rootkits" seçeneğini aç. Verirabanını güncelle ve tarama başlat.
Malwarebytes Anti-Malware: Free Anti-Malware & Malware Removal
Malwarebytes AdwCleaner yükle. Açık olan programların varsa tarama başlat.
Malwarebytes AdwCleaner:
AdwCleaner
Malwarebytes Junkware Removal Tool yükle. "Press any key" gibi bir şey yazarsa bir tuşa bas ve tarama başlasın. Tarama bittiğinde not defteri açılacak.
Malwarebytes Junkware Removal Tool: Junkware Removal Tool
HitmanPro yükle. Tarama başlat.
HitmanPro:
HitmanPro Malware Removal Tool: Secondary Anti-Virus Scanner | Download HitmanPro 3.7
Kaspersky'nin gerçek zamanlı korumasını kapat. Zemana Anti-Malware yükle. Zemana Anti-Malware'nin gerçek zamanlı korumasını kapat. Kaspersky'nin gerçek zamanlı korumasını aç. Zemana Anti-Malware ile sistemini tara.
Zemana Anti-Malware: https://www.zemana.com/tr-TR/AntiMalware
Tarayıcılarını sıfırla.
Kaspersky ya da Bitdefender Rescue Disk ile sistemini tarasan iyi olur.
Bana tarayıcı virüsü gibi geldi bu durum.

Son düzenleme:
Dediklerinizi deneyip bilgi vereceğim teşekkür ederim... :)

Sorun ne anlamadım. Kaspersky engellemiş URL veritabanında kötü amaçlı olduğundan dolayı.
Virüstotal'a gidip bi siteyi tarat bakalım.
Chrome tıklayıp girdiğim anda 10-15 kere uyarı veriyor yani herhangi bi siteye girmeden :)

Kaspersky komple kapattığımda bile herhangi bir uyarı gelmiyor tarayıcı virüsü olduğunda hem fikiriz zaten mesela buraya girmeye çalıştığımda başka siteye yönlendirme sorunu da oluyor. Bu işlemleri deneyip ben size tekrardan bilgi vereceğim.

Hocam bitdefender rescue disk uygulamasında taramayı yaptırıyorum bulduğu bazı virüsler oluyor temizleme işine başlıcam ekran simsiyah oluyor ve donuyor reset atmak zorunda kalıyorum. Diğerlerindende virüs bulanlar oldu şu anlık bi sorun yok gibi inşallah düzelmiştir yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bitdefender hakkında bilginiz varsa ondada yardımınızı beklerim.

@Silinen üye
Ben Bitdefender Rescue Disk'i denemiştim. Böyle bir sorun olmamıştı. Bitdefender bilinen bir marka. Zaten bu tür araçların amacı virüslerin kolayca temizlenmesini sağlamaktır. Bazı sistemlere zararlı yazılımlar yüzünden antivirüsler yüklenilemiyor ya da kullanılamıyor. Bu araçlar da zararlı yazılımların kaldırılmasına yarıyor.
Siz güncel bir antivirüsle de taratabilirsiniz. O virüsleri temizlemeniz iyi olur sorunun tekrarlamaması açısından.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı