Kaspersky Trojan tespit etti

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
Tam tarama yapayım dedim henüz %1'de iken trojan tespit edildi diye bildirim geldi. Temizlemesi için bastım bu sistem bellek vs. temizleme kısmında ekrana birkaç tane hata geldi SS alamadım maalesef. Arka plandaki tarayıcıları vs. kapattı hata geldiğinde bilgisayar kendini yeniden başlatırken yine bir hata geldi grafik bilmem ne hatası diye yine fotoğraf çekemedim.

Bilgisayar yeniden başlattı şu an tam taramayı yapıyorum hala, ses kendiliğinden gitti gelmiyor.

Screenshot_6.jpg

Screenshot_5.jpg

Ayrıca tespit ettiği trojanle alakalı şöyle bir durum var sanırım:

Screenshot_4.jpg

Ne yapmalıyım? Trojan kalktı mı kalkmadı mı onu dahi anlamadım tam tarama devam ediyor %10 şu an. Bazı sistem, Windows dosyalarını bozmuş olabilir mi?

Olabilir, sistem dosyalarına hasar vermiş olabilir ancak Kaspersky genelde sistem dosyalarında bir zararlı bulduğunda dosyaya zarar vermeden temizlemeye çalışır. Doğrudan dosyayı silmez.

Tarama raporunda zararlının nerede olduğunu bulup raporu mümkünse burada paylaşın. Eğer sorun devam ederse ESET Scanner deneyebilirsiniz, tarama motoru konusunda en başarılı bulduğum yazılımdır.

Olabilir, sistem dosyalarına hasar vermiş olabilir ancak Kaspersky genelde sistem dosyalarında bir zararlı bulduğunda dosyaya zarar vermeden temizlemeye çalışır. Doğrudan dosyayı silmez.

Tarama raporunda zararlının nerede olduğunu bulup raporu mümkünse burada paylaşın. Eğer sorun devam ederse ESET Scanner deneyebilirsiniz, tarama motoru konusunda en başarılı bulduğum yazılımdır.
Screenshot_7.jpg

Screenshot_8.jpg

Screenshot_9.jpg

Buyrun hocam bunlar %1'likten sonraki ve yeniden başlatmadan önceki raporlar.
Tarama bitene kadar bekleyin bir şey çıkmazsa bir de Malwarebytes yükleyip taratın.
Malwarebytes ile genelde sık sık tarama yapıyorum ama hiç tehdit tespit ettiği olmuyor. Son zamanlarda bilgisayarda 1 2 gariplikten şüphelendim bugün Kaspersky trojan tespit etti.

Eki Görüntüle 1200356
Eki Görüntüle 1200357
Eki Görüntüle 1200358
Buyrun hocam bunlar %1'likten sonraki ve yeniden başlatmadan önceki raporlar.

Malwarebytes ile genelde sık sık tarama yapıyorum ama hiç tehdit tespit ettiği olmuyor. Son zamanlarda bilgisayarda 1 2 gariplikten şüphelendim bugün Kaspersky trojan tespit etti.
@Dutchman hocam tam tarama bitti raporu ekliyorum.

Screenshot_10.jpg

Üstte attıklarımda Trojan gözüküyor şimdi gözükmüyor.

Screenshot_11.jpg

Hala bu tarz reklamlar geliyor, reklam virüsü silinmedi sanırım ama tehditte bulunmadı?

Önce Hitman.Pro ardından ESET Scanner ile tam tarama yapıp ilgili sonuçları paylaşın.

Önce Hitman.Pro ardından ESET Scanner ile tam tarama yapıp ilgili sonuçları paylaşın.
Screenshot_16.jpg

Kod:
HitmanPro 3.8.23.318
www.hitmanpro.com

Computer name . . . . : DESKTOP-R24TDAA
   Windows . . . . . . . : 10.0.0.19043.X64/6
   User name . . . . . . : DESKTOP-R24TDAA\mamid
   UAC . . . . . . . . . : Enabled
   License . . . . . . . : Free

Scan date . . . . . . : 2021-10-28 16:37:18
   Scan mode . . . . . . : Normal
   Scan duration . . . . : 3m 53s
   Disk access mode  . . : Direct disk access (SRB)
   Cloud . . . . . . . . : Internet
   Reboot  . . . . . . . : No

Threats . . . . . . . : 0
   Traces  . . . . . . . : 11

Objects scanned . . . : 2.265.389
   Files scanned . . . . : 81.880
   Remnants scanned  . . : 933.243 files / 1.250.266 keys

Cookies _____________________________________________________________________

C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:ad.gt
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:ads.avads.net
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:ads.avct.cloud
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:crwdcntrl.net
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:ctnsnet.com
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:demdex.net
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:doubleclick.net
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:erne.co
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:mmstat.com
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:scorecardresearch.com
   C:\Users\mamid\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Cookies:www.googleadservices.com

Hocam tarama sonuçlarında bir şey çıkmadı ya. Hitman.Pro bazı çerezleri tespit etti belki onları silsem çözülür diye düşündüm, ESET'te tarama testi yaparken tekrardan geldi bu reklam bildirimleri. Kendim manuel olarakta bildirim ayarlarından kaldırdım bakalım gelecek mi tekrar bildirim.

Siz çorba etmişsiniz yemek değil. Her AV güvenlik yazılımını boca etmişsiniz Kasersky kullanmasını bilmeden ses açılmıyor veya x şey açılmıyor demişsiniz. İlk olarak Taramalar bitmesini, sistemin açılıp 2. taramanın bitmesini bekleyip zararlıları temizleseydiniz bu sorunlar ne kalır ne hata alırdınız.

Kendi başınıza iş ettiğinizden öneri yapmayacağım.

Tam tarama yapayım dedim henüz %1'de iken trojan tespit edildi diye bildirim geldi. Temizlemesi için bastım bu sistem bellek vs. temizleme kısmında ekrana birkaç tane hata geldi SS alamadım maalesef. Arka plandaki tarayıcıları vs. kapattı hata geldiğinde bilgisayar kendini yeniden başlatırken yine bir hata geldi grafik bilmem ne hatası diye yine fotoğraf çekemedim.

Bilgisayar yeniden başlattı şu an tam taramayı yapıyorum hala, ses kendiliğinden gitti gelmiyor.

Eki Görüntüle 1200347

Eki Görüntüle 1200346

Ayrıca tespit ettiği trojanle alakalı şöyle bir durum var sanırım:

Eki Görüntüle 1200348

Ne yapmalıyım? Trojan kalktı mı kalkmadı mı onu dahi anlamadım tam tarama devam ediyor %10 şu an. Bazı sistem, Windows dosyalarını bozmuş olabilir mi?

Direk format at sen içine etmişsin işin. Çorba olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı