Kaspersky'in bulamadığı virüsleri Malwarebytes buldu

Malwarebytes bir anti-malware olduğu için daha büyük bir veritabanına sahip olması olağan bir şey değil mi zaten? Anti-virüs ile anti-malware farkını araştırın isterseniz. Malwarebytes'ın tarama tarafı güçlü olsa da gerçek zamanlı korumada Kaspersky ile kıyaslanamaz bile.

Malwarebytes bir anti-malware olduğu için daha büyük bir veritabanına sahip olması olağan bir şey değil mi zaten? Anti-Virüs ile anti-malware farkını araştırın isterseniz. Malwarebytes'ın tarama tarafı güçlü olsa da gerçek zamanlı korumada Kaspersky ile kıyaslanamaz bile.

Haklısınız hocam. İkisini de beraber kullanıyorum şu anda. Bir şey soracağım karantinaya aldığım virüsleri Malwarebytes üzerinden sildim ya o virüsler tamamen silinmiştir değil mi?

Haklısınız hocam. İkisini de beraber kullanıyorum şu anda. Bir şey soracağım karantinaya aldığım virüsleri Malwarebytes üzerinden sildim ya o virüsler tamamen silinmiştir değil mi?
Silinmiştir silinmesine de, ikisinde de gerçek zamanlı koruma açık olmasın. Malwarebytes'ı pasif moda alın ki çakışmasınlar.

Silinmiştir silinmesine de, ikisinde de gerçek zamanlı koruma açık olmasın. Malwarebytes'ı pasif moda alın ki çakışmasınlar.

Evet hocam onu düşündüm. Malwarebytes'i sadece çok endişelendiğim zamanlarda tarama olarak kullanacağım, zaten bundan sonra dikkat edeceğim Kaspersky ise internette alışveriş yapacağım zaman falan hep açık kalacak. O yüzden Malwarebytes'in otomatik taramasını durdurdum.

Ben hep 3-4 antivirüs ile tarama yaparım. Ama sonra silerim. Çünkü 3-4 anti bulunması sistemi zora sokra ve yavaşlatır. Ben ESET, Malwarebytes, Kaspersky ve hitmanpro kullanıyorum. Sistemde bir tuhaflık olunca direkt indirip kullanıyorum bunları.

Hocam hep indirip silerseniz bilgisayarınızın arka planında CPU yemeye devam ediyor olacaklar.

Geri
Yukarı