Katana Zero incelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün Katana Zero'yu inceleyip hakkında düşüncelerimi paylaşacağım.

Oyun Askiisoft tarafından 18 Nisan 2019 tarihinde çıkartılıp geliştirilmiştir.

1063600.jpg

Grafikler
Oyunun grafikleri pixel olsa da oyunda sadece grafik önemli değildir. Oyunda çok fazla görsel efekt bulunuyor. Rahatsız olabilecek kişiler için oyunun ilk başında uyarı yapılmış. Görsel efektler gerçekten çok gaz veriyor ve çok aksiyon katıyor.

Oynayış
Katana ile insanlara vururken pixel olmasına rağmen o vuruş hissini hissediyorsunuz. Adama vururken sanki gerçekten bir kılıcı, insana saplıyormuş gibi hissediyorsunuz.

Hikaye
Hikayede Zero isimli karakterimiz geçmişini hatırlamıyor. Birde sürekli kabuslar ve rüyalar görüyor. Bazı adamlar bize görevler veriyor. Görevleri yapmamız karşılığında bize kabuslarımızın geçmesi için ilaç veriyorlar. Oyun gerçekten çok aksiyonlu olsa da hem dramatik hem de duygusal.

Ara Sahneler
Ara sahnelerde o konuşmalar gerçekten insanı etkiliyor.

Müzik ve Jenerikler
Müzik ve jenerik olarak gerçekten sizi o aksiyon dolu ortama sokuyor. Hatta bazen başka oyunlar oynarken bile gaza gelmek için açıp dinliyorum.

Dil Desteği
Oyunun Türkçe dil desteği yok. Oynayacaklar için Türkçe yama.

Ortam
Ortam olarak gerçekten mükemmel. Leveller, bar, ev ve mekanlar gerçekten çok güzel.

NPC'ler
NPC'lerin kendi aralarında geçen sohbetleri vs. gerçekten sizi ortama sokuyor.

Bug
Gram bug yok çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Optimizasyon
Optimizasyonları çok iyi fakat görsel efektler bilgisayarınızı kastırabilir. Optimizasyonu iyi olduğu için ayarlardan partikılları kısarak rahatça kasmadan oynayabilirsiniz.

Oynayış süresi
Oynayış süresi 6-7 saat civarı şahsen ben 6,6 saatte bitirdim.

Sonuç
Sonuç olarak ben 2 kere oyunu bitirdim ve gözlerim doldu. Oyun ne kadar sadece aksiyon gibi gözükse de duygusal ve dramatik yanları da var. Kısacası oyun mükemmel gerek aksiyon gerek duygusal olarak. Hikayesi unutulunca tekrar oynanır.

Bu benim ilk incelememdi eğer eksiklerim varsa söylemekten çekinmeyin.

Severek bitirdiğim bir oyun, aslına bakarsan oynamadan önce oynanışı pek ilgimi çekmemişti ama oynamaya başladıktan sonra, diyaloglardaki seçimlerin tamamını bizim yapmamız ve bu yüzden hikayeye bağlanmamız çok hoşuma gitti. Kesinlikle oynamayanlara öneririm. Ayrıca güzel bir inceleme olmuş eline sağlık.

Severek bitirdiğim bir oyun, aslına bakarsan oynamadan önce oynanışı pek ilgimi çekmemişti ama oynamaya başladıktan sonra, diyaloglardaki seçimlerin tamamını bizim yapmamız ve bu yüzden hikayeye bağlanmamız çok hoşuma gitti. Kesinlikle oynamayanlara öneririm. Ayrıca güzel bir inceleme olmuş eline sağlık.
Teşekkür ederim.
Oyun içinden 1 2 görüntü de paylaşsan güzel olurdu. Eline sağlık.
Bir daha ki incelememde dikkat ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı