Katar'daki 3 otomotiv firması, yerli otomobilin bayiliğine şimdiden talip oldu!

Arkadaşlar Türkiye'nin gözünde Araplar diye konu mu açsam? :)
Para araplarda var etnik olarak bakmayalım,adamların sermayelerini kendi yatırımlarımıza projelerimize çekebilmemiz bence hiç yadsınacak bir durum değil.Avrupa ülkeleri,ABD nezaman para kaynağı arayışına girse araplara savunma sanayi-i yada başka kanallardan birşeyler iteleyip paralarına çöküyorlar da bizim neyimiz eksik :)

Umarım böyle bir şey söz konusu olmaz, ne güzel tamamen yerli diye seviniyorduk. Araplardan kurtulmamız gerekiyor, Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur..

Haber içeriğinin söylediğinizle ne alakası var kestiremedim ama Arap Ermeni yada Yahudi fark etmez. Ticarette bunu gözetirsen kimseyle iş yapamazsın. Ürettiğini satarken bu şekilde ayrımcılık yapmak büyük hata olur. Sonuçta kimseye bedava birşey vermeyeceğiz. Üretim dağıtım satış kazanç. Gerisi bizi ilgilendirmez.

Sana katma değer katan yatırımcılar neye göre seni sömürüyor oluyor?Bir ürüne yada projeye yatırımcı bulabildiğin sürece yaptıklarının değeri olabilir.Elon Musk ABD'nin devlet sermayesiyle yada kendi özkaynaklarıyla yapmadı hiçbirşeyi,ne geliştirdiyse prototip oluşturup hatta çoğu işinde daha fikir aşamasında global yatırımcılardan destek alarak bugünkü tüm dünyanın adını bildiği Elon Musk olabildi,lütfen biraz içinde yaşadığınız bu ülkeye yaptıklarına yapacaklarına saygı duyun.
Koskoca Türkiye seneler sonra çıkardığı yerli aracın bayiliğini kendisi yapamıyorsa yemişim öyle yatırımı.

Koskoca Türkiye seneler sonra çıkardığı yerli aracın bayiliğini kendisi yapamıyorsa yemişim öyle yatırı mı?
Bu bahsi geçen bayilik global bazda da olsa ki öyle olduğunu sanmıyorum ya asya ya da arap yarımadası kapsamındadır, üreten sensin dış pazarlama yükünden muaf olmak kötü bir şey değil neden her şeye bu kadar olumsuz dar açıdan bakarsınız onu da anlamıyorum.

Haber içeriğinin söylediğinizle ne alakası var kestiremedim ama arap ermeni ya da yahudi fark etmez. Ticarette bunu gözetirsen kimseyle iş yapamazsın. Ürettiğini satarken bu şekilde ayrımcılık yapmak büyük hata olur. Sonuçta kimseye bedava bir şey vermeyeceğiz. Üretim dağıtım satış kazanç. Gerisi bizi ilgilendirmez.
Yerli yaptığımız bir işi, tamamen yerli olarak yürütmemiz gerekiyor.

Bizim insanımızdaki problem her şeyi en iyi kendisinin bildiğini sanmasından kaynaklanıyor, arkadaşlar ticaret tüccarlık tamamen kazan kazan mantığıyla işler en basit deyimiyle, senin ürettiğin bir malı portföyü güçlü bir şirketin pazarlamasını gözü kapalı kabul edersin çünkü sana kalan tek şey üretime devam etmek bu bu kadar basit bir denklem, malını başkası satınca telif, marka gibi haklarından mahrum kalmazsın. Ayrıca adamlar sadece bayilik almak için ön talepte bulunmuşlar içeriği daha belli olmayan bir konu için bu kadar eleştiri yersiz değil mi?

Arapları ben de sevmiyorum tamam da, bu forumdakileri şirketin başına getirsen şirket 2 günde batar :D Arkadaşlar istediğiniz kadar nefret edin Tarih ilerledikçe para milletler arası el değiştirir. Şu an para Arap ve Çinlilerde. Ya çağa ayak uydurup bu milletlerle iş yapacaksın, ya da yerli otomobili çıkar çıkmaz batıracaksın. Konunun yerlilikle alakası yok. Araplara olabildiğince fazla adet satılmalı. Araplara hayır diyen arkadaşların Türkiyenin Turizm gelirinin çoğunun Araplar tarafından karşılandığını bilmiyorlar sanırım. Arapları sevin demiyor kimse, ticareti akıllı oynayacaksın.

Bu bahsi geçen bayilik global bazda da olsa ki öyle olduğunu sanmıyorum ya asya yada arap yarımadası kapsamındadır,üreten sensin dış pazarlama yükünden muaf olmak kötü birşey değil neden herşeye bukadar olumsuz dar açıdan bakarsınız onu da anlamıyorum.
Acaba neden ?
Kanal İstanbul açıklandı beton hisseleri tavan !
Proje görüntüleri paylaşıldı. Kanal güzergahı nereden geçiyorsa Arap dostlarımız satın aldı ve bunu devlete satacak. Kim bilir belki de petrolden fazla kazanırlar ? İki liraya aldığını satar bize on beş liraya. Araba işimiz de böyle olacak... Asıl siz dar acıdan bakmayı bırakın, uyanın ! Millet vurgunlar yapıyor bizim ülkemiz aracılığı ile zararını, acısını biz çekiyoruz.
Siz bayilik denince ne anlıyorsunuz ?
Global olduğunu düşünmek istiyorum. Umarım öyledir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı