Katliam videolarından çok etkileniyorum

Tam tersi bu tür içeriklerin izlenilmesi gerektiğini savunmaktayım. Çünkü bu tür "gore" içerikler sayesinde dünyanın pembe bir yer değil bayağı kan kırmızısı ve kap karanlık bir yer olduğunu görüyorsunuz.
Brezilya hapishanelerinde ki içerikler özellikle görülmesi gereken türden, insan kafası ile futbol oynayan insanlar ile aynı dünyayı paylaştığınızı hatırlatır size.
Yine bu tarz bir konuda buna benzer bir şey yazdığımda linç yemiştim. Bazı arkadaşlar gerçekleri kabullenmekte zorluk yaşıyor, dünya b?k gibi bir yer. Kolombiya'da veya Brezilya'nın kötü bir yerinde yaşıyor olsalar kartelleri kafa keserken her gün kanlı canlı görebilirlerdi ama gerçekleri reddediyorlar.

Bi' ara bende çok izlerdim ama etkilenmedim pek. 2 Türk askerini yakan Işi* videosu mu dersin Iş*d kafa kesme mi dersin Meksika karteli kol bacak kesme mi dersin yaşım da büyük falan değil. Ama bazen aniden gözümün önüne geldiği oluyor.

Genel olarak yalnız olmadığımı söyleyebilirim. Sınıfta iki tane daha çocuk var benim gibi. Hatta birisi beni aşmış bile, çocuk bazen anlatıyor harbi biraz canım sıkılıyor. Ben bıraksam bile etrafımdan çok duyuyorum böyle şeyleri.
Konu içerisinde çok sayıda yanlış bilgilendirme mevcut. Bundan mütevelli buradan soğudum, ilk başlarda yaş konusuna bağlıyordum sonuçta jenerasyonlar farklı neredeyse arada yirmi yıl var ancak alakası yok. Dünya'nın pis bir yer olduğunu öğrenmek için psikolojinizi ve sosyal çevrenizi derinden etkileyecek çöplük içerikler izlemek zorunda değilsiniz. Tarih okuyabilirsiniz en basitinden mesela.Emin olun tarih sayesinde Dünya'nın ne kadar kirli olduğunu en mükemmel şekilde öğrenebilirsiniz tabii ki akademik tarih, liselerde anlatılan şaklabanlıktan bahsetmiyorum. İlgi duyduğunuz meslek üzerine makaleler yahut süreli yayınlar takip edebilirsiniz. Dünya sadece bu tarz pisliklerden ibaret değil ancak sizin yöneliminiz bu tarz pisliklere olursa bir anda dünyanız bunlardan ibaret hâle gelebilir. İstediğiniz kadar etkilenmediğinizi ifade edebilirsiniz. Yapılan akademik çalışmalar sizinle aynı fikirde değil. Etkileniyorsunuz sadece farkında değilsiniz.

Geri
Yukarı