Kavga sonucu oluşacak mahkeme kararı ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet kroşe vurdum sert geldi baya sonradan pişman oldum çocuğa üzüldüm baya tek amacım özür dilemekti bir şeyin değişmeyeceğini biliyorum ama özür dilemek istedim sadece ailesiyle görüştürmediler bile.
Tahmin ettiğim gibi çünkü adam yakındı, diyorsun. O açıdan direkt vuruş yapamazsın. Kroşe vuruş olur. Keşke çenesine aparkat atsaydın en fazla bayılırdı. Bu kadar kan ve kırık olmazdı. Burun, göz, elmacık kemiği boşluğu çok tehlikeli öldürme riskin bile vardı. Allah'a şükret bence. Biraz sinirli birisin anladığım kadarıyla. Bu da sana ders olsun. Sinirlerine hakim olmayı öğren. Büyük ihtimal bu kadar sinirlenmesen kontrollu bir vuruş yapardın. Ne kadar sert vurduysan yumruğun adamın elmacık kemiğini parçalayıp sıyırmış. Ordan burun, göz boşluğunu bile parçalamışsın.

Dava durumları çok farklı, bana saldıranları dövüp attım diye dava düşmüştü zamanında. Düşme sebebi, benimde karşıya vurmam. Kesinlikle ilk vuran siz olmayın, eğer size saldırdığına dair bir darp raporu almadıysanız ki anlattığınıza göre size vuramamış bile, karşı tarafın üzerinize gelmesi muhtemeldir suçlu çıkarsınız, sicilinize işler.

Tahmin ettiğim gibi çünkü adam yakındı, diyorsun. O açıdan direkt vuruş yapamazsın. Kroşe vuruş olur. Keşke çenesine aparkat atsaydın en fazla bayılırdı. Bu kadar kan ve kırık olmazdı. Burun, göz, elmacık kemiği boşluğu çok tehlikeli öldürme riskin bile vardı. Allah'a şükret bence. Biraz sinirli birisin anladığım kadarıyla. Bu da sana ders olsun. Sinirlerine hakim olmayı öğren. Büyük ihtimal bu kadar sinirlenmesen kontrollu bir vuruş yapardın. Ne kadar sert vurduysan yumruğun adamın elmacık kemiğini parçalayıp sıyırmış. Ordan burun, göz boşluğunu bile parçalamışsın.
Umarım büyük bir ders olmaz yani öyle her şeye sinirlenen birisi de değilim çocuğun tavırları tam olarak kıl tip denilen kişinin tavırlarındandı kendimi tutamadım, yanımdaki arkadaşıma sordum niye ayırmadın diye onu da itmişim hiç farkında bile değildim.
Dava durumları çok farklı, bana saldıranları dövüp attım diye dava düşmüştü zamanında. Düşme sebebi, benimde karşıya vurmam. Kesinlikle ilk vuran siz olmayın, eğer size saldırdığına dair bir darp raporu almadıysanız ki anlattığınıza göre size vuramamış bile, karşı tarafın üzerinize gelmesi muhtemeldir suçlu çıkarsınız, sicilinize işler.
Sicilime işleyecek gibi duruyor ama hocamın konuştuğu avukat durumu çözeriz siciline işlenmez büyük bir ihtimal bu deliller ve şahit önemli tahrik olduğu besbelli ortada dedi.

Olanla ölene çare yok. Kışkırtma hafifletici bir sebep mi, bilmiyorum. Ama kamera kaydı ve şahit olması iyidir. Tüm bildiklerini anlat. Ondan sonra kaderine razı olacaksın artık.

Cezai işlemler ne olur bilemiyorum ama vicdanen zaten kötü bir durum. Kim olur ve ne yaparsa yapsın bir insanın canını yakmak olayın etkisi geçtikten sonra adamı yer bitirir. Bu gibi durumlara düşmemek için alttan alın haklısın deyin geçin, varsın korkak desinler varsın dalga geçsinler vicdanın rahat olması hepsine değer.

Geçmiş olsun. Reşit olmaman büyük bir avantaj. Şahitlerin ve elemanın diklendiğine dair kamera kaydı da varsa dava düşer. Anlattığına göre haklı taraf sensin. Keşke ilk yumruğu onun atmasını bekleseydin. Umarım ceza almazsın.

Adalet artık sadece gösteriş amaçlı var senin olay televizyona çıkmayacak milyonlarca davadan bir tanesi olduğu için dert etme salıverirler.

Kardeşim aynısı başıma geldi ama beni 3 kişi tahrik ettiler.Bende boks ile uğraştığım için haliyle yere serdim.Dava açtılar asıl konu karşı taraf darp raporu almış.Senin bunu istemeyerek olduğunu ve pişman olduğunu anlatman gerek.Hem tek yumruk olduğunu kanıtlaya bilirsen dava düşer.Lisansa bir şey olmaz.

Kardeşim aynısı başıma geldi ama beni 3 kişi tahrik ettiler.Bende boks ile uğraştığım için haliyle yere serdim.Dava açtılar asıl konu karşı taraf darp raporu almış.Senin bunu istemeyerek olduğunu ve pişman olduğunu anlatman gerek.Hem tek yumruk olduğunu kanıtlaya bilirsen dava düşer.Lisansa bir şey olmaz.
elimde kamera kaydı var tek yumruk ama hasarı çok büyük.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı