Kavgayı kötü bir şey olarak görmem beni utandırıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaba kuvvet iyidir, aynen devam. :like:

''Öyle güçlü olacaksın ki yanındakini bile ezdirmeyeceksin''. Dün gece izlediğim 'Şeref meselesi' adlı diziden bir replik. Tabi benim güçlüden kastım nedir burada o ayrı mesele.

Bak mesela birazdan çıkışta ben de kavga edeceğim mecburen.
Laftan anlamayan birine başka türlü sözünü geçirtemezsin.
Kötü bir şey olduğu kesinlikle doğru ancak gerekiyor bazen.

Bence onların dediklerini boşver. Kavga kötü birşey yani bu çok açık. Kavga etmekten hoşlananlarda bence sorun onlarda. Düzgün biri olarak devam et sen hayatına. Arkadaş çevreni değiştirebilirsin bu tip sözlerden çok rahatsız oluyorsan eğer.

Hiç takma. Sen olgunlaşmış olursun. Onlar hala çocuk kalırlar.

Boş bir anına gelirse ibret-i alem olarak doversin ondan sonra karısamazlar. Bende aynı durumdayım dovecek adam arıyorum. Dovtukten sonra bir daha odlek falan diyemezler rahat ol. :)

Sadece kabadayılar kavga eder. Kavgadan olabildiğince kaçın. Bu işlerin sonu yok. En fazla bir, iki, üç kişiyi döversin ya sonra ? Ters bir adama denk gelirsen geri dönüşü olmayabilir. Size başımdan geçen bir olayı anlatayım.
Bu olay yaklaşık 3 sene önce başımdan geçti. O zaman yeni spor salonuna yazılmıştım. İnsaların bazılarının egoları tavan yapıyordu. Bu insanlar siyahileri sürekli aşağıladıklarını fark ettim. Sonunda siyahileri dövdüler. Sonra ne mi oldu ?
Kırmızı ışıkta bekliyordum arabayla. Spor salonundaki egoist arkadaş da az ilerideydi. Dövdükleri siyahi adam arkadan aniden gelip,
ard ard'a bıçak darbeleri ile yaraladı. Ve bu insan malesef yaşımını yitirdi. Bu olayda Berlin de oldu. Türkiye de daha fazla oluyor.
Bu sebepten dolayı şahşı görüşüm kavgadan olabildiğince kaçmanız yönünde.

Ne kadar söz söylesende anlamaz bunlar. Bi' aralar Sultangazi de oturuyordum. Nasıl olduğunu bilirim. 3 ay kaldıktan sonra Fatih semtine taşındım. Ne olduğunu bilirim. Olduğunca kaçmaya çalış. Sözlerinle falan dövme. Ne söylersen söyle anlamaz onlar. En iyisi, kafana takma asla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kavga gereksiz ama bunu sana sataşan tipler anlamaz. Bu yüzden kendini korumayı bilmen gerek. Sporla uğraş bir savunma sporuyla, örneğin Taekwondo gibi ya da Karate. Ama bunu sakın populerliğini arttırmak, "cool" olmak için kullanma. Adı üstünde savunma sporu kendini savunmak için kullan. Böylece hem onların seviyesine inmezsin hem birazda olsa aldığın hasarı azaltırsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı