Kayıtsız telefon alınır mı?

Bütçe
4000-6000

Xeonayp

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Öncelikle herkese merhabalar. Telefon arayışındayım. Bütçem yaklaşık 4000 ila 6000 TL arası. İnternette kayıtsız telefonlara denk geldim. Fiyatları çok uygun geldi, yoksa böyle işlere girişmem. 4500 TL'ye mi 11 Lite satılıyor. Almayı planladığım yer IMEI atıyor. Problem yaşamazmışım, kullanan arkadaşım var. Garantisi yok, benim için önemli değil. Şu anda kullandığım telefonu bile 1 kere gönderdim. A52 önermeyin lütfen, malzeme kalitesini hiç beğenmedim. Garantili şekilde mi 11 Lite ortalama 6000 TL'ye satılıyor ki hiç o fiyatı haketmez S20 FE varken. S20 FE'de çok sade ve kalitesiz duruyordu, bu yüzden F2 Pro'ya göz attım. 60 Hz olması harici bir eksisini göremedim. F3'ün fiyatlar uçmuş. X3 GT de güzel duruyor fakat MediaTek işlemciler korkutuyor beni, Dimensty'ler iyi dense bile. Mi 11 Lite'a kayıtsız, kendimiz IMEI atacağımız şekilde ısındım bayağı. Siz ne dersiniz? @Elan Morin Tedronai @BERWAR hocalarım fikrinizi almak isterim.

Not: Oyun Clash of Clans gibi minik oyunlar oynarım. Genelde forum, Discord ve Instagram'da gezinirim. Kamera benim için önemli, mi 11 Lite'ınki yeterli gelmişti. Bu arada mi 11 Lite'ın tasarımı, inceliği beni benden aldı.

Forum olarak kaçak modellere destek vermiyoruz.

Bu telefonlar yasal olmadığı için sorumluluk size ait. Mi 11 Lite ilk başlarda IMEI atılamıyordu ama artık benim de bildiğim kadarıyla IMEI atılıyor. RSA kilidini nasıl kırmayı başarmışlar gibi.

Dediğin fiyata Mi 11 Lite alınmaz. Zaten sıfır garantili A52 modeli de 4500 TL. Kamera olarak da A52 daha iyi.

N10 ve F2 Pro modelinde Mediatek yok. X3 GT modelindeki Mediatek modeli de iyi bir model. A52 düşünmeme sebebin ne?
Kasası hiç kaliteli durmuyordu. Peki F2 Pro ve X3 GT arasında bir seçim yaparsak hangisi daha mantıklı? Hiç oyun oynamam ama MediaTek işlemciler pek tavsiye edilmiyor. F2 Pro sanırım kazanan oluyor. Hala aradayım fakat, Garantisiz Mi 11 Lite vs Garantili F2 Pro. F2 Pro güncelleme alıyor mu? Alıyorsa bu destek ne kadar daha sürecek? Ayrıca F2 Pro 2020 senesinde çıkmış, bu telefonu 2021'de almak mantıklı mı? Bir de kamera olarak F2 Pro mu, Mi 11 Lite mı daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski Mediatek işlemciler kötüydü, yenileri için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Ancak Snapdragon işlemcilerin hâlâ gerisinde genel olarak. Yine de tabii modelden modele göre değişiyor.

F2 Pro sanırım kazanan oluyor
F2 Pro kamera, ekran, batarya, CPU, GPU olarak daha iyi bir model.

F2 Pro güncelleme alıyor mu?
Güncelleme alıyor ama desteğin bitmesine az kaldı. Büyük ihtimal yazdan sonra güncelleme almaz.

Arka kamera noktasında tam emin değilim ama büyük ihtimal Mi 11 Lite, F2 Pro modelinden daha iyi.

@BERWAR @Elan Morin Tedronai hocalarım Custom ROM'lar hakkında ne düşünüyorsunuz? Mi 11 Lite'ı almayı planlıyorum, alırsam kurayım mı? Gerek var mı yoksa MIUI devam mı? Custom ROM'ların performansı 2 kat arttırdığını fark ettim? Kurarsam hangi ROM'ları önerirsiniz?

Öncelikle herkese merhabalar. Telefon arayışındayım. Bütçem yaklaşık 4000 ila 6000 TL arası. İnternette kayıtsız telefonlara denk geldim. Fiyatları çok uygun geldi, yoksa böyle işlere girişmem. 4500 TL'ye mi 11 Lite satılıyor. Almayı planladığım yer IMEI atıyor. Problem yaşamazmışım, kullanan arkadaşım var. Garantisi yok, benim için önemli değil. Şu anda kullandığım telefonu bile 1 kere gönderdim. A52 önermeyin lütfen, malzeme kalitesini hiç beğenmedim. Garantili şekilde mi 11 Lite ortalama 6000 TL'ye satılıyor ki hiç o fiyatı haketmez S20 FE varken. S20 FE'de çok sade ve kalitesiz duruyordu, bu yüzden F2 Pro'ya göz attım. 60 Hz olması harici bir eksisini göremedim. F3'ün fiyatlar uçmuş. X3 GT de güzel duruyor fakat MediaTek işlemciler korkutuyor beni, Dimensty'ler iyi dense bile. Mi 11 Lite'a kayıtsız, kendimiz IMEI atacağımız şekilde ısındım bayağı. Siz ne dersiniz? @Elan Morin Tedronai @BERWAR hocalarım fikrinizi almak isterim.

Not: Oyun Clash of Clans gibi minik oyunlar oynarım. Genelde forum, Discord ve Instagram'da gezinirim. Kamera benim için önemli, mi 11 Lite'ınki yeterli gelmişti. Bu arada mi 11 Lite'ın tasarımı, inceliği beni benden aldı.

Kayıtsız cihaz neden alınmasın. Ben şimdiye kadar 8 adet aldım çok da memnun kaldım. Burada önemli olan IMEI durumunu öğrenmek. Bazı modellere şu an için yardım edemiyorlar. Link'te ve Link'te bulanan yerlere giriş yap, yardımcı olurlar.

Geri
Yukarı