Kazada kim suçlu?

Tahah

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yakın zamanda bir kaza yaptım. Kaza raporu çıktı fakat kusurlu muyum veya hangi kusurluyum yazmıyor. İnceleyip yardımcı olabilir misiniz ne yapmam gerektigiyle ilgili? Motirsiklet kazalı bir şekilde park halinde duruyor.

Yakın zamanda bir kaza yaptım. Kaza raporu çıktı fakat kusurlu muyum veya hangi kusurluyum yazmıyor. İnceleyip yardımcı olabilir misiniz ne yapmam gerektigiyle ilgili? Motirsiklet kazalı bir şekilde park halinde duruyor.

Hocam kişisel bilgilerinizin tamamı tutanakta açık şekilde uyarmak istedim sadece.

Tutanakta kusur belli olmaz.
Hasar tespiti sonrası eksper raporunda kusur belli olur.

İki araçta kusurlu, araçlar onarım için başvurunca eksper atanır, eksper tam kusur oranını belirler, bu paylaşılan sadece kaza tespit tutanağı.

Tekrar inceledim ve yardımcı olması adına eksper arkadaşıma danıştım.
Sağdan gelen araca yol vermediği için %100 kusurlu taraf otomobil. (Olay yerine gelen trafik ekipleri de rapor altında bu şekilde belirtmişler.)
Ehliyetinizin yetersiz olduğu eksper tarafından fark edilirse kusurlu taraf siz olabilirsiniz. Bununla ilgili yasal süreç dahi başlayabilir.
Ehliyet yetersizliği durumunda sigorta tarafından masraflar karşılanmayabilir. Böyle bir risk mevcut. Cebinizden ödemeniz gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı