Birisini kaybettiğinizde acısı nasıl diner?

Acı geçmez. Acı az da olsa can yakar. Alışırsın, ama asla unutmazsın ömrün boyunca da o acı ile yaşlanıp o acı ile ölürsün. Kusura bakmayın ama bu böyle. Bir diğeri de aşk acısı, aşk acısı da insana sevmemen gerektiğini, seversen çürüyüp biteceğini öğretir insana. Hep derim, ''Onun olmadığı ve isminin geçmediği yerde her zaman mutluyumdur'' diye, bu söz hiç çıkmaz aklımdan. Bana çok şey öğretti aşk acısı saatlerce ağlamaktan tut, omuzuma dokunduğunda saatlerce dokunduğu yere dokunmayı öğretti bana karşılıksız sevmek. Bu halimize de şükür.

Bir süre sonra kabulleniyorsun ve yaşamaya devam ediyorsun. Hepimiz eninde sonunda bu acıyla karşılaşıyoruz. Herkesin psikolojik eşiği farklı olduğu için kimisi kaldıramıyor veya kimisi psikolojik sorun yaşıyor ve sağlık sorunları meydana geliyor.

Unutulması çok zordur.

Behzat Ç. dizisinden bir alıntı:
unutmak kelimesi undan çıkmış. bildiğimiz un yani, hamur işi, öyleymiş. unutmak için un ufak etmek gerekiyomuş. birini bütün olarak unutamazmışsın zaten, öyle pat diye unutamazmışsın. öyle yavaş yavaş gidermiş, yavaş yavaş unuturmuşsun. gözleri, kaşı, burnu ile kulağı, sesini yavaş yavaş. unuttuğun zaman da o kişi olmazmış. hatırlamazmış. sonra unuttuğunu unuturmuş. ben unutmak istiyom la. her gün ne zaman unutcam diye soruyom kendime, her sorduğum zaman da her şeyi yeniden hatırlıyorum ben, daha net. unutamıyom ben

Geri
Yukarı