KDE Neon sistemden nasıl kaldırılır?

fuyki

Decapat
Yer
İstanbul/Ataşehir
Daha fazla  
Dual boot olarak KDE Neon kurmuştum. Windows'u ve onu kullanıyordum ancak kaldırmak istiyorum. Daha önce Linux ve Ubuntu tabanlı bir işletim sistemi deneyimim olmamıştı o yüzden kaldırma konusunda bir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bir Windows USB'si oluşturmalısınız. (Format için değil EFI düzeltmek için.) Ardından disk yönetiminden Linux bölümünü silip Windows bolumunu genişletin.

Daha sonra sistemi USB üzerinden yeniden başlatın. Bilgisayarınızı onarın seçeneğini seçin. Buradaki seçeneklerden gelişmiş seçenekleri seçin. Komut istemcisine girin ve

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

komutlarını sırasıyla yazınız

Öncelikle bir Windows USB'si oluşturmalısınız. (Format için değil EFI düzeltmek için.) Ardından disk yönetiminden Linux bölümünü silip Windows bolumunu genişletin.

Daha sonra sistemi USB üzerinden yeniden başlatın. Bilgisayarınızı onarın seçeneğini seçin. Buradaki seçeneklerden gelişmiş seçenekleri seçin. Komut istemcisine girin ve

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

Bootrec /fixmbr
Bootrec /fixboot
Bootrec /rebuildbcd

Komutlarını sırasıyla yazınız

Hemen deniyorum hocam.

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

Ya da o bolumu silip sonra da SHIFT + Yeniden Baslat ile silebilir EFI dosyalarini USB ile ugrasmaktansa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video gibi.

Ya da o bolumu silip sonra da SHIFT + Yeniden Baslat ile silebilir EFI dosyalarini USB ile ugrasmaktansa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video gibi.
Ben kendi kullandığım yöntemi anlattım. Sizin dediğinizi de uygulayabilir. :)

Ben kendi kullandığım yöntemi anlattım. Sizin dediğinizi de uygulayabilir. :)

Çok teşekkür ederim çözdüm sanırım ancak şöyle bir problemim var diskimi genişletmeye çalışıyorum ama extend butonu kapalı Disk Manager programlarında da hata veriyor
Çok teşekkür ederim çözdüm sanırım ancak şöyle bir problemim var diskimi genişletmeye çalışıyorum ama extend butonu kapalı Disk Manager programlarında da hata veriyor

Dosya Ekleri

• asf.png
    asf.png
    307,1 KB · Görüntüleme: 27
Ayrılmamış yazan kisimi bicimlendirin öyle deneyin.
Bitlocker kismindan ayirmissiniz galiba bolumu, BitLocker olan yere sag tiklayip genisletin.
Aşağıda ayrılmamış yazan kisim da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı