KDE Neon'dan Endavour OS'e nasıl geçilir?

WIPERRANTAN

Decapat
Daha fazla  
Selam, ben KDE Neon'u beğenmedim. O yüzden Endavour OS'a geçmek istiyorum. Hangi programla neler yaparak geçebilirim?

Not iso doyasını indirdim flash var.

Yukarida ilgili rehberi paylasmistim.

Bunu yaptığımda oluyor zaten ventoy yine geliyor.

Yok abi olmuyor olmuyor şimdide usb'yi görmüyor.

Diskin ismini dogru girdiniz degil mi?

Bir de bunu deneyin bakalim.
Hocam usb okumuyor şimdide.

Ventoyda gözüküyor dosyalarda gözükmüyor.

Son düzenleme:
Hocam her şeyi baştan alalım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video rehber ile Ventoy'u USB'nize BIOS türünüze göre kurun. Ardından dilediğiniz ISO'yu indirip SHA256 değerini kontrol ettikten sonra içine atın. Sonrasında güvenli çıkar deyin. Bu süreç biraz sürebilir, bekleyin. Ben de 10dk sürdüğü oldu. Güvenli çıkardan sonra USB'yi 1 kere daha bağlayıp USB içindeki ISO'nun hash değerini kontrol etmekte fayda var. Ardından PC'yi kapatıp USB'yi çıkarın ve geri takın. PC'yi başlatıp BIOS üzerinden Ventoy'u boot edin, ISO dosyanızı seçin, normal boot olarak boot edin. Sorun çıkarsa normal boot altındaki seçeneği seçerek kuruluma geçin.

Hocam her şeyi baştan alalım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video rehber ile Ventoy'u USB'nize BIOS türünüze göre kurun. Ardından dilediğiniz ISO'yu indirip içine atın. Sonrasında güvenli çıkar deyin. Bu süreç biraz sürebilir, bekleyin. Ben de 10dk sürdüğü oldu.

Sonrasında BIOS üzerinden Ventoy'u boot edin, ISO dosyanızı seçin, normal boot olarak boot edin. Sorun çıkarsa normal boot altındaki seçeneği seçerek kuruluma geçin.
Bunu yaptım zaten olmadı.

Hocam dediklerinizi yaptım.
AMD-ucode. İmg
İnitramfs-Linux. İmg
Intel-ucode. İmg
Bunlar çıkıyor hangisine basayım.

Not VTOYEFİ diye bir dosya oluştu.

Vtoyefi oluşması normal sıkıntı yok.
.img dosyaları nerede çıktı karşınıza?

Kurulum ekranı geldi mi?

Geri
Yukarı