Kedi nasıl bakılır ve beslenir?

Briann0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yavru kedi sahiplenmeyi düşünüyorum bu bahar yaz aylarına doğru. Annemi de ikna ettim ama kafamda bazı sorular var. Ben kediyi mutsuz etmekten korkuyorum. "Nasıl yani?" derseniz şöyle anlatayım. Bazenleri canım bir anda sıkılıyor ve hiç bir şey yapasım gelmiyor çünkü moralim bozuluyor.

Ayrıca reflüsü olan biriyim ve bu aşırı derece de huzursuz edici bir şey olmayacak şeyleri bile terslemenize neden olabiliyor. Yani kedi o an oynamak istese ve ben de reflüden dolayı huzursuz olup istemesem mutsuz olur mu? Diye korkuyorum.

Sizce çok mu abartıyorum? Aslında kedi sahiplenmek biraz olsun kafamı dağıtır diye düşünmüştüm.

Emin ol kedin olduğu zaman stres seviyen daha çok azalıyor zaten kediler çok uyuyorlar kendi hallerindeler onlar fazla uğraşmazsın.

Evde rastgele takılır yemeğini suyunu ver yeter aşılarını yaptır kısırlaştır bunlar çok önemli sen zaten sevmek istediğin zaman o gelir ama kediyi çok boğma ilk geldiği zaman evi tanısın seni tanısın yoksa senden bıkar artık şımarır falan o yüzden çok sevmeyin kendi halinde takılsın ha ama sevmeyin dediğime bakmayın da çok boğucak kadar sevmeyin.

Anladım açıkçası reflüm artınca hiç kimseyi göresim gelmiyor o yüzden korkmuştum mutsuz olur diye. Kısırlaştırmayı her iki cinsiyet içinde yaptırabiliyor muyuz? Ve yavruyken kısırlaştırma mümkün mü? Ve hangi cins kedi önerirsiniz açıkçası sokakta tek başına ne bulursam onu getirecektim ama 7/24 deli gibi dolansın istemiyorum. Yeri geldiğinde oynayıp yeri geldiğinde kendisi takılan bir cins olsa iyi olur. Ablamın kendi evinde smokin cinsi kedisi var. Açıkçası uzaylıya benziyor. :D Yaş mama vermek şart mı? Sanırım yaş mamadan sonra normal mama yemiyorlarmış pek bilmiyorum ve annemin en çok merak ettiği konu fazla tüy döküyorlar mı?

Anladım açıkçası reflüm artınca hiç kimseyi göresim gelmiyor o yüzden korkmuştum mutsuz olur diye. Kısırlaştırmayı her iki cinsiyet içinde yaptırabiliyor muyuz? Ve yavruyken kısırlaştırma mümkün mü? Ve hangi cins kedi önerirsiniz açıkçası sokakta tek başına ne bulursam onu getirecektim ama 7/24 deli gibi dolansın istemiyorum. Yeri geldiğinde oynayıp yeri geldiğinde kendisi takılan bir cins olsa iyi olur. Ablamın kendi evinde smokin cinsi kedisi var. Açıkçası uzaylıya benziyor. :D yaş mama vermek şart mı? Sanırım yaş mamadan sonra normal mama yemiyorlarmış pek bilmiyorum ve annemin en çok merak ettiği konu fazla tüy döküyorlar mı?

Kuru mama verin yaş mama vermeyin british shorthair alabilirsiniz cins istiyosanız.

Anladım açıkçası reflüm artınca hiç kimseyi göresim gelmiyor o yüzden korkmuştum mutsuz olur diye. Kısırlaştırmayı her iki cinsiyet içinde yaptırabiliyor muyuz? Ve yavruyken kısırlaştırma mümkün mü? Ve hangi cins kedi önerirsiniz açıkçası sokakta tek başına ne bulursam onu getirecektim ama 7/24 deli gibi dolansın istemiyorum. Yeri geldiğinde oynayıp yeri geldiğinde kendisi takılan bir cins olsa iyi olur. Ablamın kendi evinde smokin cinsi kedisi var. Açıkçası uzaylıya benziyor. :D Yaş mama vermek şart mı? Sanırım yaş mamadan sonra normal mama yemiyorlarmış pek bilmiyorum ve annemin en çok merak ettiği konu fazla tüy döküyorlar mı?
Kısırlaştırmak için 9 aylık olmasını beklemelisin ama daha sağlıklı olması için 1 yaşını doldurması gerektiğini tavsiye ederim ben scotish fold öneriyorum bendede var çok tatlı kediler ve çok sakinler cana çok yakınlar asla yaramazlık felan yapmıyorlar (geceleri at gibi koşturmak dışında) yaş mama ver tabi ki çok severler normal mama yememek ile alakası yok ama evet bazı mevsimlerde tüyleri çok dökülüyor ama bence fazla sorun değil.

Kuru mama verin yaş mama vermeyin british shorthair alabilirsiniz cins istiyosanız.
Cinsi önemli değil dediğim gibi olsa yeter. Kısırlaştırma ve tüy konusunda ne dersiniz?

Kısırlaştırmak için 9 aylık olmasını beklemelisin ama daha sağlıklı olması için 1 yaşını doldurması gerektiğini tavsiye ederim ben scotish fold öneriyorum bendede var çok tatlı kediler ve çok sakinler cana çok yakınlar asla yaramazlık felan yapmıyorlar (geceleri at gibi koşturmak dışında) yaş mama ver tabi ki çok severler normal mama yememek ile alakası yok ama evet bazı mevsimlerde tüyleri çok dökülüyor ama bence fazla sorun değil.
Çok sakin derken hiç oyuncu değiller mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı