Kedi Nereden Bulunur?

2 hafta önce 1.5 aylık bir yavru buldum sokakta annesi bırakmıştı. 2 haftada yaklaşık 600 tl harcadım maddi tarafını bil öyle sahiplen. Hasta olabiliyorlar 4 gündür antibiyotik içiriyorum şırınga ile. Aşılarının tanesi 100 tl ve toplam 6 tane yapılıyor.(15 gün ara ile yapılcakmış.) Her hangi bir hastalığı olursa Veteriner muayene parası olarak en az 100 tl istiyor. Maddi durumun iyiyse evin neşesi oluyor ve seni çok rahatlatıyor tavsiye ederim.

O hangi aşıymış öyle? 1-2 hafta önce iç dış parazit aşıları yaptırdım. Toplamda 2 kedi için 4 aşı yapıldı. 140 TL ödedim. Karma, Lökosel, kuduz gibi aşıların da tanesinin 100 tl olduğunu hatırlamıyorum. Mesela Diyarbakır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası aşı fiyat listesi yayınlamış. Köpek-Kedi karma, lökosel / Kedi Bronchicine + corona aşıları 45 lira; kuduz ise 40 lira. Başka bölgelerde de bu fiyatlar civarıdır. Çok fazla değişim olmaz

İyi günler arkadaşlar, bir kedi sahiplenmek istiyorum aileme durumu anlattım bul getir bizim için sakıncası yok diyorlar tek başıma nereden kedi bulabilirim? Hayvan sahiplendirme sitelerinde genellikle büyük kişilere verilir diyorlar.
Ben de her zaman kedi beslemek istedim ama ablalarım hiçbir zaman izin vermedi. Abim de kedileri severdi, eve gizli gizli kedi sokardı bizimle kaldığı zamanlar. :) Ablalarım kedilerden korktuğu için kedi beslememe izin vermiyorlar. Annem de kedilerden korkardı, insanlar uyurken kedilerin insanın ağzının içine girdiğine inanırdı :(

Büyük ihtimalle serum, ilaçlar vs. o kadar masraf tutmuştur. Ayrıca hasta kediye aşı yapılmaz. Önce iyileşmesi gerekiyor. @Assistant @HugoReyes

İzmir'de aşı fiyatlarının asgari tutarı 100 TL, iç-dış parazit ise kedi ve köpekte kiloya göre değişiyor ve ortalama 90-160 TL civarıdır. Zorunlu olarak 3 tane temel aşısı var kedinin. 2 doz karma ve bir doz da kuduz aşısı olmalı. İki karma aşısının arasında 15-21 gün ara olur. Kuduz aşısı ise karma aşıları bitince yapılır. Lösemi ve bronşin aşıları ise hasta sahibinin inisiyatifinde. Karma ve kuduz aşılarının senede bir, birer doz tekrarı yapılır. Parazit tedavilerinin de tam koruma sağlaması için düzenli şekilde ortalama 2.5 ayda bir yapılması gerekiyor.

Büyük ihtimalle serum, ilaçlar vs. o kadar masraf tutmuştur. Ayrıca hasta kediye aşı yapılmaz. Önce iyileşmesi gerekiyor. @Assistant @HugoReyes

İzmir'de aşı fiyatlarının asgari tutarı 100 TL, iç-dış parazit ise kedi ve köpekte kiloya göre değişiyor ve ortalama 90-160 TL civarıdır. Zorunlu olarak 3 tane temel aşısı var kedinin. 2 doz karma ve bir doz da kuduz aşısı olmalı. İki karma aşısının arasında 15-21 gün ara olur. Kuduz aşısı ise karma aşıları bitince yapılır. Lösemi ve bronşin aşıları ise hasta sahibinin inisiyatifinde. Karma ve kuduz aşılarının senede bir, birer doz tekrarı yapılır. Parazit tedavilerinin de tam koruma sağlaması için düzenli şekilde ortalama 2.5 ayda bir yapılması gerekiyor.
Evet İzmir'de nereye sorsam 100 TL diyor Güzelyalıda bir veteriner buldum birinin tavsiyesi üzerine sokak kedisi olduğu için tanesi 80 TL den yapacak. Şuan iyileşti koşup oynuyor haftaya ilk aşısı yapılacak. Şuan profine diye bi mama aldım ama herkes proplan öneriyor siz ne tavsiye edersiniz.

Mama konusunda direkt olarak tek marka veya çeşit üzerinden gitmemek lazım. Piyasada çok sayıda kaliteli mama markası var. Kaliteli olsun, markası öyle çok çok da önemli değil. Kalitesi düşük mama yedirmek, ileride çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabiliyor. Arada bir mama değiştirmek de çeşitli sebeplerden dolayı iyi olur. Geçmiş olsun. 🙂

Mama konusunda direkt olarak tek marka veya çeşit üzerinden gitmemek lazım. Piyasada çok sayıda kaliteli mama markası var. Kaliteli olsun, markası öyle çok çok da önemli değil. Kalitesi düşük mama yedirmek, ileride çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabiliyor. Arada bir mama değiştirmek de çeşitli sebeplerden dolayı iyi olur. Geçmiş olsun. 🙂
Hangi yavru kedi mamasını önerirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı