Kedi nereden sahiplenilebilir?

Merhaba, direkt konuya gireceğim. yakın zamanda kedi sahiplenmek ya da almak gibi bir planım var ve aklımda Scottish Fold ve British Shorthair kedi türleri var. Kedi sahipleri cevaplarsa iyi olur ama bilgisi olanlar da cevaplayabilir.

Kedi nereden sahiplenebilirim?
Sokaktan al güzel olup olmaması önemli değil mesela benim kedim yarı sokak yarı norveç orman kedisi annesi onu bırakmış hastayken aldık meğersem hastalıktan ölüyormuş böyle saf ve temiz canlıları eğlence olsun diye değil onlara bakabilmek için alın.

Sokaktan al güzel olup olmaması önemli değil mesela benim kedim yarı sokak yarı norveç orman kedisi annesi onu bırakmış hastayken aldık meğersem hastalıktan ölüyormuş böyle saf ve temiz canlıları eğlence olsun diye değil onlara bakabilmek için alın.
Bence barınak daha mantıklı,çünkü hastalık ihtimali daha az ve oradakilerin sadece yüzde 10'luk bir kısmı hayatta kalabiliyor.

Eskiden Facebook gruplarından sahiplendirme işlemi yapılıyordu. Şimdi devam ediyor mu bilmiyorum. Para ödeyip evcil hayvan almayın kendinize. Gerçekten bakıma ve bir eve ihtiyacı olan çok hayvan var. Onlardan birine evinizi açın. Sokaktan, neredeyse ölmek üzere olan bir kediyi sahiplendim 1.5 sene kadar önce. Şimdi onun da benim de keyfim yerinde. Bir anlamı olsun bu sahiplenme işinin. :) Biblo alır gibi cins ya da renk seçenlerden olmayın. Gösteriş yapmak için kedi sahiplenilmez.

Merhaba, direkt konuya gireceğim. Yakın zamanda kedi sahiplenmek ya da almak gibi bir planım var ve aklımda scottish fold ve british shorthair kedi türleri var. Kedi sahipleri cevaplarsa iyi olur ama bilgisi olanlar da cevaplayabilir.

Kedi nereden sahiplenebilirim?

Barınak veya sokak en muhtaç olan onlar.

Soruyu yanlış anlamayın lütfen. Neden alacaksınız? Evde beslemek için mi, yoksa yardım etmek için mi? Ona göre değişkenlik gösterebilir cevabım.

Yeni konular

Geri
Yukarı