Rehber Kedi Sahiplenme ve Bakımı

Öncelikle eğer sahiplenilecekse mutlaka yavru sahiplenin. Size ve ev ortamına alışması çok daha verimli geçecektir. Ayrıca tecrübeyle sabit en çok korkuyorum ya da istemiyorum diyen ev halkı kediyi en çok seven kişi olacaktır :) Benim eşim hiç abartmadan söylüyorum kediyi sevmek şöyle dursun lokantada kedi varsa o mekana oturmayan insandı. Şimdi kucağından inmiyor, elleriyle besliyor. Yani gizli getirmek gerçekten çözüm olabilir. Yavrular çok tatlı olduğu için getirdiğiniz yavruyu geri göndermeye içleri elvermez :) Benim oğlumu örnek gösterebilirsiniz.

Dediğim gibi hocam aklımda o var ve klasik olarak arkadaşımın kedisi bir iki günlüğüne bakacak kimsesi yokmuş o yüzden ben bakacağım diyeceğim. Sizin oğlunuz da çok tatlıymış maşallah 🧿

3 kedim var. Hepsi dişi özel evde kalıyorlar. Kedilerim için kiraya verdirmiyorum evi. Sade onlar kalıyorlar ben bazen burada kalıyorum misafir gibi. 2. ev çok yakın zaten. Sokaktan aldık hepsini yavruyken. 3-4 aylık falandı süt olayına girmedim. Sade ufaklar için olan kuru mama verdim ilk önce. Eskiden ND kullanıyorduk. Şimdi Royal Canin Sensible hassas sindirim maması veriyorum hepsine. Eskiden kusarlardı şimdi bu mama daha iyi geldi. 2 yaş civarındalar diğeri 11 yaşında. 11 yaşında olan ayrı oda da kalıyor. Saldırıyor yoksa. Ne hale getirdiler ne hale geldiler kardeşiyle uyusunlar. Celalleniyorum bazen öyle. Tekirimi evde gezdiriyorum sırtımda uyuyor. Öbürünün odası hariç bütün evi sırtımda geziyor papağan gibi şımarık. Arkadaşım yok arkadaşım kedilerim. Orijen çok pahalı gerek yok ona. ND doğal tavsiye ederim onun yerine. Kedi köpek sahiplenme ömür boyu. Herkes sahiplenmemeli yani emanet onlar bize imtihan dünyası. Ömür boyu bakacak kalbi temiz kişiler sahiplenmeli. Ve benimkiler evden çıkmazlar hiç yasak tehlikeli. Ev büyük zaten tırmalamaları ve yatakları var. Evden çıkarmaya gerek yok hem parazit kaparlar. Çok istersen tasma ile çıkarırsın arabalara dikkat ederek. Ve tekirin yabancı cisim kemirme şeyi var. Ortada eşya bırakamıyorum. Hepsi dolapta sade odalarda yatakları mama kapları var. Eşya cam sakın bırakmayın tehlikeli. Ve balkona çıkmaları yasak balkonlar açık bizim tehlikeli. Camdan bakmaları yeterli. 11 yaşındaki şeker yavrum balkona çıkar sade. Ona tehlike yok yanaşmaz. Yükseklik korkusu var.
Elinizden geleni ve hatta fazlasını yapmışsınız. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Sizin gibi vicdanlı, merhametli insanlar oldukça hep beraber yaşatacağız güzel yavrularımızı.
Dediğim gibi hocam aklımda o var ve klasik olarak arkadaşımın kedisi bir iki günlüğüne bakacak kimsesi yokmuş o yüzden ben bakacağım diyeceğim. Sizin oğlunuz da çok tatlıymış maşallah 🧿
Teşekkür ederim, dediğiniz çok mantıklı bir karar. Böylelikle ev halkının nabzını ölçmüş olursunuz. Sonuçları mutlaka paylaşın burada :)

Çok güzel bir rehber olmuş. Elinize emeğinize sağlık. Bende sokakta bulduğum 2 haftalık bir erkek kedi sahiplendim. Şu an 4 aylık olacak.

Şöyle tatlı bir fotosunu da bırakayım 😄
Eki Görüntüle 1193514

Ben bu kadar tatlı bir kedi görmedim herhalde çok şirin bir şey çok sevdim Allah uzun ömür versin🙂

Ben bu kadar tatlı bir kedi görmedim herhalde çok şirin bir şey çok sevdim Allah uzun ömür versin🙂
Teşekkür ederim hocam. İlgi delisi kedidir. En büyük hobisi beni ısırmak 😂.

Bulduğumuzdaki hali;
Bulduğumuzda gece 1 civarıydı. Hava buz gibiydi. Veteriner ölebileceğini söylemişti. Ablam çok iyi baktı. Birlikte yatıp kalktı desem yeridir.
WhatsApp Image 2021-10-27 at 15.57.50.jpeg

WhatsApp Image 2021-10-27 at 15.57.26.jpeg

Oradan bu tatlı haline geldi.
signal-2021-10-27-154940_001.jpeg

signal-2021-10-27-155122_001.jpeg
signal-2021-10-27-155232_001.jpeg

Teşekkür ederim hocam. İlgi delisi kedidir. En büyük hobisi beni ısırmak 😂.

Bulduğumuzdaki hali;
Bulduğumuzda gece 1 civarıydı. Hava buz gibiydi. Veteriner ölebileceğini söylemişti. Ablam çok iyi baktı. Birlikte yatıp kalktı desem yeridir.
Ya şu surat tam ısırmalık değil mi ya 🤣 Gerçekten çok tatlı. O kadar iyi bir öncesi- sonrası durumu olmuş ki ne yazsam az kalır. Vicdanınıza sağlık. Kıskanmadım desem yalan olur, çok tatlı.

Ya şu surat tam ısırmalık değil mi ya 🤣 Gerçekten çok tatlı. O kadar iyi bir öncesi- sonrası durumu olmuş ki ne yazsam az kalır. Vicdanınıza sağlık. Kıskanmadım desem yalan olur, çok tatlı.
Çok zeki kedi. Canı mama dışında bir şey istediği zaman direkt gelip bana sırnaşır. Çok fazla miyavlamaz. Oyuncaklarıyla deli gibi oynar. Uykudan uyanınca kucağımda dolaştırıyorum, masaj yapıyorum. Rahatsız olunca elimi hafifçe ısırır bende masajı bırakırım. Hareketlerinden ne istediğini anlayabiliyorum. Bir nevi kedimle konuşuyorum desem yeridir 🤣🤣.

Bina bahçemde dişi bir kedi daha bulmuştum hocam. Onun arka bacağı kırıktı. Sığınakta ötenazi yaparlar diye oraya vermedim. Veterinere götürdük. Baya bir masraf çıkmıştı. Bacağına platin takıldı. Hayırsever biri tüm masraflarını karşılamıştı. Çok tatlı bir kedi. Ev küçük olduğu ve ailem tek kediye zor tahammül edebildiği için benim kedim (Luna) ile birlikte bakamadık. Hala da veterinerde tedavisi devam ediyor.
signal-2021-10-27-161257_001.jpeg

signal-2021-10-27-161257_002.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı