Kedi tırmalaması ile kuduz olunur mu?

dennyzi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3 aylık kedim 4 gün önce elimi çizdi elimi bol sabunla yıkadım kolonya falan da sıktım. Çok takmadım ama çevremde kuduz aşısı olsana diyenler falan oldu kedimin iç dış paraziti yoktu o zaman yeni yaptık alakası var mı bilmiyorum gerçi. İlçede oturuyorum acilde kuduz yapılıyor mu yapılıyorsa paralı mı yaptırmam lazım mı? Yardımcı olursanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 3 aylık kedim 4 gün önce elimi çizdi elimi bol sabunla yıkadım kolonya falan da sıktım. Çok takmadım ama çevremde kuduz aşısı olsana diyenler falan oldu kedimin iç dış paraziti yoktu o zaman yeni yaptık alakası var mı bilmiyorum gerçi. İlçede oturuyorum acilde kuduz yapılıyor mu yapılıyorsa paralı mı yaptırmam lazım mı? Yardımcı olursanız.
Kedi yeni doğmuş ve kuduz olacağını sanmıyorum. Özellikle de annesi vs aşılı ise. Ayrıca 4 günde kuduz olmadıysan zaten daha olacağını da sanmıyorum fakat önlem alman tabii ki de önemli. Sağlık ocağından vs yaptırabilirsin sigorta karşılar diye biliyorum. Acilde kuduz yapılır.

Benim bacağımı köpeğin dişi çizmişti 4 doz kuduz aşısı olduktan sonra sokak kedisi tırmalamıştı herhangi bir sorun olmadı.

Kuduz aşısı ile parazit farklı durumlar. Ev kedilerinde yaptırmayanlarda oluyor. Ancak mutlaka yapılması gereken durum. Ona bakılırsa kaç kere bende olan evdeki kediler çizdi bir şey olmadı özellikle ilk zamanlar küçükken kuduz aşısı olmamışken. Bu durum sokaktaki durumuna ve kedilerin nerelerde sürekli olduğuna bağlı bir durum. Örnek kedin küçük şimdi ama bahçeli evlerde kedileri köpek gibi serbest bırakanlar oluyor. Bu da haliyle kuduz ihtimalini arttırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı