Kedim çok saldırgan olmaya başladı

Hangi ay da bilemiyorum ama yaşına yakınsa eğer işaretlemeye başlamadan önce kısırlaştırın. Hayvana da yazık size de.
Ayynen dişile sıkıntı değil de erkek kediler her yere (kibarını bulamadım) attırıyor leş gibi kokar lekesi de çıkmaz.
İşaretleme nedir hocam ? Bu arada kedi dişi.
Dişiyse iyi biraz yoracak sizi o kadar camı balkonu kapalı tutun atlar aşağı o hormon patlaması yüzünden.

İşaretleme nedir hocam? Bu arada kedi dişi.

Dişi kediniz varsa işaretleme durumu olmaz. İşaretleme dediğimiz işemesi, kokusunu bırakması.
Veterineriz ile görüşün. Kızgınlıkta 2. aşamaya geçmeden kısırlaştırırsanız sorun yaşamıyorsunuz diye biliyorum. En doğru bilgiyi veteriner verecektir.

Dişi kediniz varsa işaretleme durumu olmaz. İşaretleme dediğimiz işemesi, kokusunu bırakması.
Veterineriz ile görüşün. Kızgınlıkta 2. aşamaya geçmeden kısırlaştırırsanız sorun yaşamıyorsunuz diye biliyorum. En doğru bilgiyi veteriner verecektir.
En kısa zamanda veterinere danışsam iyi olur , teşekkürler herkese.

Yaklaşık 2 aydır bizde, birkaç haftadır acayip saldırganlaşmaya başladı. Nedenini ve çözümünü bilen var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son zamanlarda bu kadar saldırganlaşmaya başladı gördüğü yerde yer, zaman fark etmeden ısırıyor.

Bu saldırganlık değil değerli hocam :) Sadece oyun oynuyor. Isırması için ona peluş oyuncaklar almalısınız.
Kedi daha erişkin dahi değil , normal mi?
Kızgınlık değil bu dediğim gibi sadece oyun oynuyor. Emin olabilirsiniz. Kızgınlığa girerse anlarsınız. Yorum yapan arkadaşlarımın şu videoya bakıp kızgınlık demesine son derece şaşırdım.

Bu saldırganlık değil değerli hocam :) Sadece oyun oynuyor. Isırması için ona peluş oyuncaklar almalısınız.

Kızgınlık değil bu dediğim gibi sadece oyun oynuyor. Emin olabilirsiniz. Kızgınlığa girerse anlarsınız. Yorum yapan arkadaşlarımın şu videoya bakıp kızgınlık demesine son derece şaşırdım.
Kendi adıma videodan çok yorumları incelemiştim dışarıda olduğum için.
Ani saldırganlaşma ilk kızgınlıkta çok görülen bir olay ama evet videoda oyun oynuyor gibi.
Videoda net oyun oynuyor izlemek lazımmış :D
Oyundaki agresifliğini kontrol etmek tamamen sizin elinizde benim kedimle aramda bir kod var çok sert oynarız sizinkinden de fazla ben onu tutar çeviririm yatağın öbür ucuna atatım mıncıklarım falan o da bana tokatlar tekmeler.
Bırakmak istiyorsam kafasına iki kere pıt pıt yapıyorum oyun bitiyor :)
Bunu nasıl yapacağım derseniz normal oyun sırasında belirlediğiniz hareketi yapıp bi anda oyunu bırakın 3-4. seferde çözdü benimki olayı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı