Kedim çok saldırgan

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar evimizde yaklaşık 3 aylık bir yavru kedi var 40 günlük iken sahiplenmiştik. Fakat o gün bu gündür sürekli ısırıyor. Oyun oynamaya çalıştığını düşünüyorum ama artık acımaya başladı. Ne yapabilirim bu konuda?

Dostlar evimizde yaklaşık 3 aylık bir yavru kedi var 40 günlük iken sahiplenmiştik. Fakat o gün bu gündür sürekli ısırıyor. Oyun oynamaya çalıştığını düşünüyorum ama artık acımaya başladı. Ne yapabilirim bu konuda?

Eğer oyun oynarken ısırıyorsa, her ısırdığında oyunu bırakın ve ondan uzaklaşın. Buna uzun bir süre ısırmayı bırakana kadar devam edin, ısırınca oyunun bittiğini anlayacaktır. Ayriyeten ısırıp özgürce oynayabileceği oyuncaklar alın.

Eğer oyun oynarken ısırıyorsa, her ısırdığında oyunu bırakın ve ondan uzaklaşın. Buna uzun bir süre ısırmayı bırakana kadar devam edin, ısırınca oyunun bittiğini anlayacaktır. Ayriyeten ısırıp özgürce oynayabileceği oyuncaklar alın.

Benim de kedim var oyuncak aldık 1 senedir doğru dürüst oynadığını görmedim oyuncaklar her kedi için işe yaramıyor.

Benim yavru sayılabilecek kedim de yapıyordu. Sürekli tırmalayıp ısırıyordu. Büyüdükçe yapmayı bıraktı. 1-2 ay önce annesiz bir kedi buldum sokakta bana alıştıktan sonra o da aynı şekilde tırmalayıp ısırmaya başladı. Büyüyünce yapmaz diye düşünüyorum.

Büyüyünce daha sakinleşiyorlar emin olun. Benim bir tandığımda vardı yavru kedi sokaktan buldu o da. Küçükken her yere hopluyor zıplıyor pati atıyordu falan.

Ayıksa görünce hemen saldırıyor. Uzaklaşıyorum, peşimden kovalıyor. Odasına (odama) kapatmak zorunda kalıyorum. Bir ara yapıyordum fakat sonuç vermeyince devam ettim oynamaya.

Dışarıdan mı sahiplendiniz?

Veterinereden sahiplendik. Annesi sokakta onlara bakamayacağı için kısırlaştıracaklarmış.

Bir sürü neden var. Ağızını kaşıyacak oyuncakları var mı?

Yok.

Kediler 2 defa dişleri kaşındığı için ısırır. Bir yavruyken bir de biraz büyüyünce. 2 dönem olur bu.

Benim kedim de 3 aylık aynı vaziyet var. Isırması için kedi ısırma oyuncağı ve diş fırçası alın onunla oyalansın yoksa evdeki perdelerden tut sağda solda örtü namına ne bulduysa içinden geçer.

Geri
Yukarı