Kedim daha önceden dışarı atılmış olabilir mi?

Benim bir kedim var, kendisi yaklaşık 3 aydır bizimle. Onu sokaktan almıştım ve eve geldi geleli cana yakın bir kediydi. Eve gelir gelmez yemek verdim sonra kuma tuvaletini yaptı. Bunu görünce ben de onun daha önceden sahibi tarafindan dışarı bırakılmış bir kedi olabileceğini düşündüm fakat bunu düşünmek onun sokağa bırakıldığını doğrulayabileceğim kadar yeterli bir delil değildi. Her neyse diyerek düşünmeyi bırakmıştım taa ki bu güne kadar. Bugün kedimi tasmayla dışarı götürmeye çalışıyordum ama çok isteksizdi. Hemen fark ettim bunu. Dışarı çıktığımızda da korkmuş gibi oldu ve fazla hareket etmedi. Sizce bu kedinin ilk sahibi ben miyim? Yoksa daha önceki sahibi onu sokağa mı bıraktı? Bunu anlayabilmem için başka bir yol var mı?
Zor. Bazen eve alıyorlar, bakımından sonra atıyorlar dışarı, bu durumda siz eve aldığınız da bit pire olmuyor. Ordan az çok anlıyorsunuz.
Ama her heves edip ev alanda bunları yapmıyor tabi...

Bu arada kediler direk kumu gördümü yapar. Daha önce ev görmesine gerek yok.

Maalesef ki önceden dışarı atılmış gibi gözüküyor... Eve gelir gelmez kuma tuvaletini yapması bunu anlamanın en basit yollarındandır. Dışarıya çıkarken ki isteksizliği yaşadığı travmadan kaynaklıdır. Sizden ricam lütfen iyi bakın kediye, önceki "sahibi" gibi dışarı atmayın onu :(

Kediler kuma içgüdüsel olarak tuvaletini yapar kedin eğer daha önce terk edildiyse aşırı yemek yer ve kilo alır kendi kedimde bu durumu yaşıyorum fazla kilo aldı 1 senedir doktora götürdüğümde bana kediniz terk edilmiş ve terk edilme korkusu yaşadıgı için kendini yemeğe vermiş bu durum kalıcı dedi

Yeni konular

Geri
Yukarı