Kedim hastalanmış olabilir mi?

Allah rahmet eylesin benim de muhabbet kuşum geçenlerde vefat etti, evcil hayvan beslemenin en kötü yanıda bu olsa gerek...
Eğer maddi durumun iyiyse sorun yok lakin veterinere götürsen bile parasını vermediğin sürece ölümüne müsade ediyorlar.
Kedim o kadar kusmuş, kimse bakmamış.
Dedim ki "tedaviisi olsun, sahiplenecek kişi alacak buradan" diye...
Fakat kimse kılını kıpırdatmamış.
@LeonS.Kennedy Başın sağolsun, ne oldu?
EyvAllah dostum.
Hastalanmış, halsizdi, kusuyordu, ben de eski sahibine geri vermek zorunda kaldım.
Veterinere götürdüm ve dedim ki "siz tedavisini yapın, sahibi gelecek alacak" dedim, kimse bakmamış ; eve gidince de ölmüş hayvan.
Çok üzüldüm gerçekten. Nasıl oldu ki?

Eğer maddi durumun iyiyse sorun yok lakin veterinere götürsen bile parasını vermediğin sürece ölümüne müsaade ediyorlar.
Kedim o kadar kusmuş, kimse bakmamış.
Dedim ki "tedaviisi olsun, sahiplenecek kişi alacak buradan" diye...
Fakat kimse kılını kıpırdatmamış.

Eyvallah dostum.
Hastalanmış, halsizdi, kusuyordu, ben de eski sahibine geri vermek zorunda kaldım.
Veterinere götürdüm ve dedim ki "siz tedavisini yapın, sahibi gelecek alacak" dedim, kimse bakmamış; eve gidince de ölmüş hayvan.

Doğrudur, tekrardan geçmiş olsun.

@LeonS.Kennedy Özel veterinerler öyle. Paraya bakıyorlar, para yoksa ölüme terk ediyorlar. Benim kedi de kötü bir hastalığa yakalanmıştı. Uyutmayı tavsiye ettiler, düzelmez dediler ama kabul etmedim. Yaklaşık 10.000 liralık masrafın ardından düzelme olmadı ama evde yatıyor şimdi.

Belediyenin veterinerine götürmeyi düşünmüş müydünüz?

@LeonS.Kennedy Özel veterinerler öyle. Paraya bakıyorlar, para yoksa ölüme terk ediyorlar. Benim kedi de kötü bir hastalığa yakalanmıştı. Uyutmayı tavsiye ettiler, düzelmez dediler ama kabul etmedim. Yaklaşık 10.000 liralık masrafın ardından düzelme olmadı ama evde yatıyor şimdi.

Belediyenin veterinerine götürmeyi düşünmüş müydünüz?
Düşündüm de sadece Sokak kedileri ilgileniliyormuş.
Sokak kedisi diye bahaneyle götürmeyi de düşündüm lakin "tamam siz gidebilirsiniz" diyip kediyi vermezler diye korktum :D
@LeonS.Kennedy Kakasına dikkat edin. Kabızlık da ciddi hastalıktır kediler için. Yiyeceğini de ölçekli vermeniz gerek. Sürekli yerler ve yedikleri için de ciddi ishal veya kabızlık durumu olur ve bu durum da istifraya sebep olur.

Şundan alın, veteriner veya Petshop'lardan alabilirsiniz. Bundan 75 gr. verin günlük. Üstüne çıkmayın fazla.

Eki Görüntüle 1284042

Özellikle kış mevsiminde kedilerde burun akıntısı, eklem ağrısı olur. Bazen kediyi bir ayağına basamayarak yürüdüğünü görürsünüz. Bu durumda da endişe etmeyin.

Eğer kedinizin kakasında olağan dışı bir durum varsa, istifra ediyorsa, halsizlik varsa veya doğru düzgün mama veya su tüketemiyorsa o zaman sıkıntı var demektir. Bunların dışında genelde mevsimsel durumlar görülür.
Ölçü kabı yok ama 1 çay bardağı ile vermeyi düşünüyorum, 1 çay bardağı kaç gr mama eder ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı