Kedim her gün kusuyor

Şöyle bir durum var canlıların midesi dolduktan sonra beyne doydum sinyali gönderiyor fakat bu sinyal biraz gecikmeli gidiyor (7 dk diyelim), eğer sen midenin dolması ve beyne sinyal gitmesi arasında geçen 7 dk içinde çok yemek yersen bu rahatsızlık verir, çünkü zaten dolu mideye daha çok dıkıştırmış olacaksın. Fakat bu 7 dk içinde az bir şey yersen çok rahatsız etmez. İşte kedi hızlı yediği için bu 7 dk içinde mideyi bol bol dolduruyor ve daha sonra rahatsız olup çıkartıyor. Belki küçük porsiyonlarla beslemek bir çare olur ama biraz uğraştırıcı olur.
İki tane kedim var ve sabah ikisinede aynı tabakta yaş mama veriyorum, mide sıkıntısı çeken kedim diğerinin de mamasını önüne çekiyor ve bütün tabağı kendi yemeye çalışıyor

İki tane kedim var ve sabah ikisine de aynı tabakta yaş mama veriyorum, mide sıkıntısı çeken kedim diğerinin de mamasını önüne çekiyor ve bütün tabağı kendi yemeye çalışıyor.

İlk mesajda söylediğim gibi sorun "aç gözlülük ve boş boğazlılık" bence endişe edilecek bir şey yok ama siz yine de götürün bir gösterin belki başka sıkıntısı vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yani bunu anlamanın en kolay ve etkili yöntemi veterinere götürmen. Sırtına vur eğer birşey yuttuysa çıkarır dememizi mi bekliyorsun forumdan ?

Geri
Yukarı