Kedim silgi ve yapak çiçek yiyor ve kusmaya başlıyor

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar, kedim silgi ve yapay çiçek yiyor kızıyorum bir kaç gün yapmıyor sonra yine yapmaya başlıyor ve bunları yemeye çalıştıktan sonra bazenleri kusuyor. Ne yapmalıyım?

Kedinin ulaşabileceği yerlerden kaldırarabilirsiniz.

Bu sorun benim kedimdede vardı
Kedilerin yabancı cisimler yemesi, pica adı verilen bir davranış bozukluğudur. Pica, kedilerde yaygın bir davranış bozukluğudur ve genellikle stres, beslenme eksiklikleri veya psikolojik sorunlardan kaynaklanır.
knk kediye kızınca kedinin bu davranışı yapmasını bırakmaya yardımcı olmuyorsun aksine kedi daha fazla yapmak istiyor bu sefer kedi
Benimkinde işe yaramıştı birkaç madde sıralayacağım şimdi
  • Evde kedinin ulaşamayacağı yerlerde silgi ve yapay çiçek gibi yabancı cisimleri saklayın.
  • Kedinize yeterli ve dengeli beslenme sağlayın.
  • Kedinizi düzenli olarak veterinere götürün ve herhangi bir beslenme eksikliği veya sağlık sorununu kontrol ettirin.
  • Kedinize bolca oyuncak ve aktivite sağlayarak stresini azaltın.

Arkadaşlar, kedim silgi ve yapay çiçek yiyor kızıyorum bir kaç gün yapmıyor sonra yine yapmaya başlıyor ve bunları yemeye çalıştıktan sonra bazenleri kusuyor. Ne yapmalıyım?
Vicks, kolonya, sirke kedilerin hoşlanmadığı şeyler yediği şeylerin üstüne sürerseniz yemeyi bırakabilir belki.(Bir sitede okumuştum.)

Hocam denatonyum benzoat diye bir madde bu, zehirleyici değil sadece çok çok acı lanet bir tadı var. Alkollü ürünlere konuluyor içilmesin diye, aynı zamanda tırnak yiyenler falan da sürüyor ellerine.

Yediği şeylere bir süre bundan sürün, artık kendisi yemek istemeyecek zaten, yüksek miktarda yiyebilmesi imkansız.

Nasıl temin edersiniz bilmiyorum ama veterinerler tıpkı bahsettiğim tırnak cilası gibi ürünler biliyordur, sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı